TASR

Tlačová agentúra Slovenskej republiky

Polyfunkčný dom v centre Bratislavy, zvaný Manderla či ľudovo Manderlák, vyhlásili začiatkom septembra za národnú kultúrnu pamiatku. Informuje o tom Pamiatkový úrad SR na sociálnej sieti s tým, že ide o ikonickú stavbu moderny na území Bratislavy, ktorá bola zároveň prvou výškovou stavbou na Slovensku.

TASR -

Jedna z dominánt Bratislavy, bude po jej generálnej rekonštrukcii opäť prístupná verejnosti. Stane sa tak 27. septembra. Otvorená bude spolu s novou dočasnou výstavou, ktorá približuje nielen obnovu tejto pamiatky s viac ako 700-ročnou tradíciou, ale aj jej historický vývoj.

TASR -

Legislatívne a obstarávacie procesy umožnili Slovenskému banskému múzeu (SBM) v Banskej Štiavnici až takmer po pol roku od požiaru, pri ktorom oheň zničil budovu Berggerichtu, ukončiť jeho dočasné zastrešenie. V múzeu aktuálne prebieha verejné obstarávanie na odstraňovanie zásypov klenieb a vrstiev podláh tohto objektu. Pre TASR to uviedla riaditeľka SBM Zuzana Denková.

TASR -

Stavebná produkcia v júli 2023 dosiahla 612 miliónov eur a medziročne narástla o 3 %. Po zohľadnení sezónnych vplyvov sa v porovnaní s júnom 2023 zvýšila o 2,5 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

TASR -

Výstavba Národného tréningového centra (NTC) na Popradskej ulici v Košiciach pokračuje podľa stanoveného plánu a nesprevádzajú ho žiadne väčšie komplikácie. K záveru augusta je hotových takmer 85 percent všetkých plánovaných prác, informoval v pondelok košický magistrát.

TASR -