Tri veci, ktoré pri zariaďovaní kancelárie neradno podceniť

Čo potrebujeme k bežnému pracovnému nasadeniu, aby sme odviedli dobrú prácu? Kým nie sme jogíni a napísať tlačovú správu či vystaviť faktúru nezvládame aj v polohe tigra, potrebujeme k práci vhodnú stoličku, stôl a osvetlenie. V tomto článku si povieme, prečo na nich tak záleží.

Pre všetky pracovné priestory, či už je to homeoffice alebo firma, platí podľa odborníkov jedno základné pravidlo – workspace bez kvalitných kancelárskych stoličiek, pracovných stolov a svietidiel nikdy nebude plnohodnotný. Od toho, ako sa vám a vašim zamestnancom dobre sedí, aký veľký priestor na prácu máte a aké sú v ňom svetelné podmienky, totiž závisí, ako dlho vydržíte pri práci sústredení.

Výškovo nastaviteľný stôl do kancleárie
Kancelársky stôl

Mnohí myslia pri výbere kancelárskych kresiel na funkčnosť, no zabúdajú na dizajn, ktorému sa viac venujú pri kúpe stolov či kancelárskych a šatňových skríň. Divili by ste sa, koľko ľudí si všimne vaše kreslo ako jednu z prvých vecí vo vašej kancelárii. Našťastie, dnes už nie je problém nájsť pracovné kreslo, ktoré bude kvalitné, ergonomické a zároveň aj dizajnovým kúskom.

Základom vybavenia vášho kresla by mali byť, aj zo zdravotného hľadiska, nastaviteľná výška operadla, sedáku, opierky chrbta a hlavy. Dôležité je čalúnenie, najmä v zimných mesiacoch. Ak vám viac vyhovuje tvrdý materiál bez textílie, zvážte aspoň štýlové podsedáky, ide predsa o vaše zdravie. Materiálom, ktorý vzbudzuje pocit exkluzivity, je koža.

Za čím sedíte, aj na tom záleží

Stôl, najmä jeho doska, by mala byť dostatočne priestranná, aby sa na nej človek necítil pri práci obmedzený priestorom. Nemali by jej chýbať otvory na káble od počítača a inej elektroniky, dnes sú čoraz modernejšie aj výškovo nastaviteľné kancelárske stoly. Alternatívou sú pracovné stoly, ku ktorým je možné pripojiť ďalšie pracovné plochy.

Výnimkou nie sú ani rokovacie stoly. Máte radšej čisté kvalitné opracované drevo pôsobiace exkluzívne alebo preferujete robustnú stolovú dosku s centrálnym systémom pre elektroniku s kovovou podnožou v priemyselnom štýle? Výber je len na vás. Nezabúdajte, že je pre vás a fungovanie vašej spoločnosti veľmi dôležitým pracovným miestom. Rokovací stôl by mal byť reprezentatívny a dominantný.

Čo by ste povedali na jednoduchý minimalizmus a miestnosť obohatili už len doplnkami z masívneho skla alebo mosadze, ako sú vázy, dózy, okrasné taniere či misy? Tomu sa dnes hovorí nenútená exkluzivita.

Buď svetlo

Dojem vždy obohatí alebo „zabije“ osvietenie. Dbajte preto na vytvorenie správneho osvetlenia nielen vo vašej kancelárií, ale aj v spoločných priestoroch a rokovacích miestnostiach.

Funkčné svietidlá a lampy budú potrebovať najmä vaši zamestnanci za pracovnými stolíkmi, s dizajnovými svietidlami môžete rozčleniť otvorené priestory a vytvoriť správnu atmosféru prijatia aj v rokovacích miestnostiach.

Nezabudnite, od toho, ako spĺňajú tieto tri veci vaše požiadavky a nároky na komfort, budú závisieť aj vaše pracovné výkony.

Zdroj obrázku: AJ Produkty