image 91855 25 v1
Galéria(3)

Filigránske umývadlá od Kaldewei

Partneri sekcie:

Dizajnérka Anke Salomon hovorí o „dizajnstory“ umývadiel Miena: „Umývadlové misy sú veľmi vizuálne, pretože doslova kraľujú na nábytku. Z tohto dôvodu je zásadné, aby mali určitý zvláštny, emocionálny náboj. Zároveň by nemali byť polarizujúce, aby sa dali dobre kombinovať s ostatnými výrobkami v kúpeľni, a aby ponechávali kreatívny priestor pre najrôznejšie architektonické poňatia kúpeľne.

5 6 Kaldewei Miena
11 3 Kaldewei Miena City Anthrazit
Kaldewei Scona Meisterstueck Centro Duo Oval Miena CCC Oyster Grey

Na umývadlových misách Miena je osobitý kontrast ich „ťažkej“ a „filigránskej“ podstaty. Tento kontrast je tak silný, že bolo dôležité vzdať sa formálneho dizajnu, aby mohol vzniknúť harmonický a láskyplný výrobok. Dizajn vychádza z čistých, nadčasových geometrických tvarov, ktoré sa však prirodzeným plynutím a s ľahkosťou z prísnej geometrie odpútavajú. Pokojné a napriek tomu výnimočné.

Nové umývadlové misy Miena od cz hodnotnej smaltovanej ocele predstavujú ďalšiu dizajnovú atrakciu pre moderné stvárnenie kúpeľní. Pre ich výrobu musel Kaldewei opäť prekročiť výrobno-technické hranice. V jednostenných umývadlách sa spájajú najvyššie nároky na puristický dizajn s jedinečným, až filigránskym poňatím.

Umývadlové misy Miena, navrhnuté Anke Salomon, sa vyrábajú v okrúhlom a hranatom prevedení v dvoch rozmeroch. Mäkké obrysy dodávajú umývadlám Miena neobyčajnú ľahkosť a výnimočné vlastnosti smaltovanej ocele umocňujú dojem rýdzej čistoty. Umývadlové misy sa dajú umiestniť celkom voľne na umývadlovej doske a nie je nutné ich prispôsobovať rozmerom kúpeľňového nábytku. Modely Miena sa okrem klasickej bielej farby vyrábajú aj v decentných tónoch kolekcie Kaldewei Coordinated Colours.

www.kaldewei.cz