kulturno kreativne centrum Klastor
Galéria(7)

Coworking trochu inak. Alternatívu kancelárie nájdete aj v historickom kláštore

V Kultúrno-kreatívnom centre (KC) Kláštor v Rožňave sa už v septembri otvoria priestory coworkingového centra. Informovalo o tom KC Kláštor.

„Podobný priestor doteraz v meste chýbal. Jeho poslaním je poskytnúť krátkodobé či dlhodobé pracovné a kreatívne prostredie nielen domácim, ale aj návštevníkom mesta a Gemera,” hovorí Katarína Bajzíková z KC Kláštor.

English corner
kaviaren Rajsky dvor
Rajsky dvor nadvorie
kulturno kreativne centrum Klastor
Rajsky dvor pohlad zhora
knihkupectvo Artforum
co working konferencia

Hoci v priestoroch Kláštora je otvorená kaviareň Rajský dvor, nemusí byť vždy vhodným miestom pre ľudí, ktorí potrebujú vlastný pracovný kút alebo tvorivý pokoj. „Cowork im to chce poskytnúť. V spoločnom priestore sa navyše môžu stretávať s ďalšími a zdieľať svoje skúsenosti či načerpať nové inšpirácie,” vysvetľuje Bajzíková.

Výmene skúseností z rôznych novovzniknutých coworkov sa uplynulé dni venovala aj konferencia Od komunikácii ku coworkingu, ktorá spojila ľudí a majiteľov z iných coworkingových centier v regiónoch. „Zaujíma nás, ako sa im podarilo rozbehnúť, aké prekážky museli prekonávať a ako dnes ľudia coworky v jednotlivých mestách využívajú,” dodala Bajzíková.

Kláštor, ktorý spája

Kultúrno-kreatívne centrum Kláštor vzniklo v roku 2016, keď skupina nadšencov začala premieňať budovu starého kláštora na miesto pre komunitu, ktorá by žila kultúrou a umením. V Kláštore sa dnes organizujú rôzne kultúrne podujatia v podobe koncertov, diskusií a čítačiek, pričom v jeho priestoroch sa otvorilo aj kníhkupectvo.

Najnovšie ponúka ubytovacie priestory a do budúcna má tiež v pláne poskytovať rezidencie umelcom, ktorí zavítajú do Rožňavy. V KC Kláštor oživili aj krajčírsku dielňu, ktorej cieľom je šiť pre slovenské značky pomalej udržateľnej módy a pritom vytvárať a rozvíjať vlastné produkty.

SITA