Bytový rezort Sĺňava
Galéria(5)

Bytový Rezort Sĺňava stavia na komunite obyvateľov a prírode

Okolie západoslovenského kúpeľného mesta Piešťany je atraktívne pre záujemcov o bývanie aj oddych a láka aj viacerých developerov.

V blízkej obci Banka vyrastá napríklad na mieste bývalého penziónu v uzavretom areáli bytový komplex Rezort Sĺňava. Staršia stavba dostala takto novú šancu do budúcnosti.

Stavebné práce na bytovom dome by sa mali skončiť v roku 2022. Projekt s 30 bytmi na troch nadzemných podlažiach stavia aj na susedstve rieky Váh, jazera Sĺňava, kempingu a širokých možnostiach športového vyžitia pre obyvateľov. Zámerom je aj vznik neanonymnej príjemnej susedskej komunity.

Bytový rezort Sĺňava
Bytový rezort Sĺňava
Bytový rezort Sĺňava
Bytový rezort Sĺňava
Bytový rezort Sĺňava

Tretie poschodie nové

Nová, moderná tvár penziónu je z ateliéru architektov a projektantov Projekt Design v Topoľčanoch, ktorý má vo svojom portfóliu širokú škálu pozemných stavieb. Dispozícia a samotná stavba pôvodného penziónu bola vyhovujúca, 1. a 2. nadzemné podlažie ostalo zachované, 3. nadzemné podlažie je vybudované nanovo.

„Územný plán obce povoľuje stanovenú výšku, zároveň máme radi menšie projekty do 30 bytov,“ povedal pre ASB konateľ developerskej spoločnosti Sĺňava Piešťany Martin Haring. Náklady na výstavbu nešpecifikoval, zatiaľ stavajú podľa rozpočtu. Privátne parkovanie zabezpečuje rampa a kamerový systémom, celý areál je osvetlený. Na najvyššie poschodia vedie výťah.

Bytový rezort Sĺňava
Bytový rezort Sĺňava | Zdroj: Project Design

Najviac je bytov s dvoma izbami

V ponuke prevládajú 2-izbové byty s rôznou veľkosťou od približne 130-tisíc eur a sú medzi nimi aj dva 3-izbové byty s cenovkou vyše 190-tisíc eur. Ceny bytov s pivnicou a balkónom/terasou sú transparentne uvedené na stránke projektu.

Byt s dvoma izbami je podľa Haringa aktuálne najvyhľadávanejšou komoditou na realitnom trhu. Je vhodný na bývanie, ale aj ako investícia. „Preto je tento projekt primárne o 2-izbových bytoch. Byty v Rezorte Sĺňava predávame tretí mesiac, predaj máme naplánovaný na etapy, zatiaľ ideme v rámci harmonogramu. Aktuálne sa blížime k 50 % predaja,“ priblížil.

Klienti kupujú byty a vlastné bývanie aj investične. Ich ceny sa pohybujú na úrovni priemernej ceny za štvorcový meter v Piešťanoch.

Bytový rezort Sĺňava
Bytový rezort Sĺňava | Zdroj: Project Design
Bytový rezort Sĺňava

Developer:  Sĺňava Piešťany
Architekt:  Projekt Design
Rok odovzdania: 2022
Počet bytov: 30

Monika Voleková