Bytový dom Sabinovská
Galéria(6)

Developer bytového domu v Prešove stavil na byty s dvoma izbami

Partneri sekcie:

Nedostatok nových rezidenčných projektov pretrváva aj na východnom Slovensku. Bratislavská stavebná spoločnosť Kami-Profit stavia od októbra 2020 Bytový dom Sabinovská v prešovskej časti Nová Dúbrava.

Bude v ňom 44 bytov a apartmánov a nebytové priestory. Bytový dom má dve sekcie so šiestimi nadzemnými podlažiami a jednu ustúpenú s troma podlažiami. Na pozemku stál v minulosti starší neobývaný objekt.

Rozhodol prieskum trhu

V predaji stavil najmä na 2-izbové byty, v ponuke mal aj 3- a 4-izbové apartmány. Projekt a počet izieb v bytovom dome bol navrhnutý po dôkladnom prieskume trhu. V lokalite bol nedostatok práve 2-izbových bytov.

Okrem toho stavia aj na občianskej vybavenosti vhodnú pre rodiny v jeho okolí, ako nákupné strediská, školské zariadenia a športové vyžitie. V projekte má byť nové detské ihrisko, trávnaté plochy na oddych, ako aj spoločenská miestnosť, záhradky a terasy.

Bytový dom Sabinovská
Bytový dom Sabinovská | Zdroj: FB/Bytový dom Sabinovská

Developer predáva predzáhradku na pozemku ako súčasť 2-izbového bytu s terasou na 1. nadzemnom podlaží, ktorá je od susediacich predzáhradiek oddelená pletivom. Časť strechy bytového domu sa plánuje ako terasa s posedením, ktorá bude súčasťou nebytového priestoru.

„Pri samotnom predaji bytov sa klienti zaujímali aj o 3-izbové byty, ale v povoľovacom procese boli povolené len tri 3-izbové apartmány. Väčšie byty boli predané medzi prvými,“ reagoval developer pre ASB. S predpredajom bývania začal na jeseň 2020 a do jedného roka zmenilo majiteľa 90 % všetkých bytov. Poznatky z predaja hovoria o tom, že záujemcovia kupujú byty na bývanie a tí zo zahraničia ako investíciu.

V Prešove sa stavia

K situácii na realitnom trhu v krajskom meste Prešov uviedol, že novostavieb je nedostatok. Konkurencia ponúka projekty v mestských lokalitách Ľubotice alebo Drienovská Nová Ves. Na východe Slovenska má Kami-Profit rozpracované viaceré projekty v podtatranskom Poprade.

Podľa zverejnených údajov z Realitnej únie SR bola vo februári tohto roka cena za meter štvorcový v novšom 2-izbovom byte v Prešove 3049 eur a 3-izbového 2 499 eur. Na porovnanie: v susedných Košiciach to bolo 3 467 eur za m2 v 2-izbovom byte a 3 100 v 3-izbovom byte.

Interiér
Vizualizácia interiéru | Zdroj: FB/Bytový dom Sabinovská
Bytový dom Sabinovská
Bytový dom Sabinovská
Návrh zariadenia strechy
Interiér
Interiér
Vizualizácia priľahlých záhrad

Bytový dom Sabinovská

Lokalita: Sabinovská ulica, Prešov
Investor: Kami-Profit
Architekt: Tristán Studio
Počet bytov a apartmánov: 44
Parkovanie: 41 podzemných garážových státí a 10 parkovacích státí
Realizácia: október 2020 – jeseň 2022

Monika Volekova