V Bratislave vzniká druhý najväčší park. Developer dokončil jeho prvú etapu

Park Slnecnice Zona mesto detske ihrisko 01
Zdroj: Cresco

 Ako informuje zástupca investora v tlačovej správe, prvá etapa parku má rozlohu 14-tisíc metrov štvorcových a po dokončení zvyšných častí sa s rozlohou 29-tisíc metrov štvorcových stane druhým najväčším parkom v Petržalke, po Sade Janka Kráľa.

Do prvej časti parku investoval developer 3,4 milióna eur a verejnosti bude sprístupnená po ukončení kolaudačného procesu. Nový mestský park vzniká v štvrti Slnečnice v Zóne mesto, ktorá sa rozrastá na západ smerom k pripravovanej zastávke električky Janíkov dvor.

S jeho výstavbou sa pri príprave štvrte Slnečnice počítalo už v rámci prvej štúdie územia z roku 2007. Samotná realizácia čakala na rozvoj okolitej zóny. Dokončením ďalších častí sa park rozlohou zdvojnásobí na 29-tisíc m2. Zelený pás parku prepojí celú Zónu mesto, pričom v strede ho preruší električková trať so zastávkou Janíkov dvor, ktorá je aktuálne vo výstavbe.

Park Slnecnice Zona mesto detske ihrisko 02
Park Slnečnice | Zdroj: Cresco

„Park ponúka voľnočasové a zelené plochy, zábavné prvky pre deti, tínedžerov, ale aj dospelých, oplotený výbeh pre psy a mobiliár pre rôznorodé komunitné aktivity,“ priblížil investor. S oficiálnym otvorením parku počíta investor na jar budúceho roku. Dôvodom je kolaudácia parku, o ktorú už developer požiadal, ale aj vegetačné obdobie, aby boli najmä trávniky silné a pripravené na návštevníkov.

Po ukončení kolaudačného konania plánuje developer oficiálne požiadať mestskú časť Petržalka, aby do svojej správy nový park prevzala, a to aj spolu s parkom v Zóne viladomy. „Mestská časť tým odbremení mesačné výdavky obyvateľov Slnečníc a zároveň týmto krokom vráti lokalite časť z poplatku za rozvoj, ktorý od developera inkasovala,“ uzavrel investor.

KategórieAktuálneZnačky