Zákazníkom ponúkame väčší komfort a efektivitu

img 6384

Spoločnosť Bosch, popredný svetový dodávateľ technológií a služieb, ukončil fiškálny rok 2018 v Slovenskej republike s konsolidovaným predajom vo výške 489 miliónov eur. Po niekoľkých rokoch stabilného rastu zaznamenal Bosch v roku 2018 pokles predaja na slovenskom trhu približne o 10 percent.

„Bosch je na Slovensku dobre etablovaný a pokles predaja bol spôsobený poklesom dopytu v oblasti automobilovej techniky,“ uviedol na výročnej tlačovej konferencii v Bratislave Milan Šlachta, reprezentant Bosch Group na Slovensku.

„Napriek súčasnej náročnej ekonomickej situácii, sme presvedčení o dlhodobom vysokom potenciáli slovenského trhu,“ dodal. V roku 2018 zamestnávala spoločnosť Bosch na Slovensku približne 1 100 ľudí, čo predstavuje stabilný počet zamestnancov.

Vývoj ďalších troch obchodných oblastí spoločnosti Bosch na Slovensku odráža celkový vývoj jednotlivých odvetví v roku 2018. V obchodnej oblasti Energetika a technika budov spoločnosti Bosch si divízia Termotechnika viedla na Slovensku veľmi dobre v časti podnikania zameranej na rezidenčnú oblasť a získala dôležité projekty v komerčnom sektore, ako napríklad projekt Twin City Tower v Bratislave.

Nové produkty s možnosťou pripojenia na internet a systémy vykurovania boli úspešne zavedené. Potvrdili stratégiu spoločnosti Bosch v oblasti internetu vecí. Hlavným cieľom je ponúknuť zákazníkom väčší komfort a efektivitu. Napríklad kontrola riadenia vykurovacieho systému Bosch prostredníctvom smartfónu umožňuje monitorovanie spotreby energie. Divízia Termotechnika dosiahla rekordný predaj v oblasti tepelných čerpadiel.

www.bosch-press.sk/pressportal/cz/sk/news/

KategórieBiznis, Udalosti