Vchodové dvere – vizitka každého domova

vchodove dvere vizitka kazdeho domova

Vchodové dvere nie sú hocijakým stavebným prvkom. Sú bránou do nášho súkromia, obrazom vkusu svojho majiteľa a výrazným estetickým objektom, ktorý určuje vonkajší vzhľad domu. Začína i končí nimi každá návšteva nášho domova. Okrem estetických kvalít sú však na vstupné dvere kladené i vysoké funkčné nároky. Musia zvládnuť rozdielne teploty na vonkajšej i vnútornej strane krídla, mať vynikajúce tepelné a zvukové izolačné vlastnosti, vysokú triedu bezpečnosti a požiarnu odolnosť.

V súčasnosti existuje na stavebnom trhu široké spektrum možností, aké vchodové dvere zvoliť. Pri klasických materiáloch, akými sú drevený masív alebo kov (najčastejšie ušľachtilá oceľ alebo hliník), sú k dispozícii napríklad MDF dosky s obojstrannou hliníkovou fóliou alebo plastové dvere. A práve tie si získavajú medzi investormi stále väčšiu obľúbenosť. Vyberajú si ich pre ich pevnosť a teda vysokú mieru zabezpečenia proti krádeži, odolnosť proti poveternostným vplyvom, tvarovú stálosť, jednoduchú údržbu, optimálne tepelnoizolačné vlastnosti, maximálnu zvukotesnosť, ľahké ovládanie a priaznivú cenu.

Nízkoenergetický štandard

S ponukou plastových profilov vchodových dverí teraz  prichádza i tradičný výrobca prémiových plastových okenných profilov a stavebných materiálov spoločnosť Inoutic (predtým Deceuninck). Na slovenský trh uvádza dvere z profilu Eforte, ktoré ideálne dopĺňajú už súčasné  portfólio plastových okenných systémov tejto spoločnosti a tiež dverové profily Prestige. Spoločnosť Inoutic tak v súčasnosti ponúka ucelený systém profilov Eforte pre okná a dvere – balkónové a po novom i vchodové – určené pre nízkoenergetické a pasívne novostavby i rekonštrukcie.

Vchodové dvere s eleganciou

Vysoká kvalita nových plastových vstupných dverí Eforte, ale i Prestige sa odráža vo vynikajúcich hodnotách tepelnej izolácie, tak aj v mimoriadne vysokej odolnosti proti záťaži. Kvalita vstupných dverí je testovaná na dobu životnosti približne 20 rokov zhruba 100 000 cyklami otvárania a zatvárania. Pre dosiahnutie ešte lepšej vôle v prieťahu a odolnosti už tak veľmi stabilnej konštrukcie rámu možno navyše použiť patentované profilové rohy so zosilneným kovovým vystužením. Vstupné dvere možno tiež doplniť viacnásobnými poistkami a špeciálnym kovaním, čím sa dosiahne veľmi vysoký stupeň zabezpečenia proti krádeži.

Plastové vchodové dvere Eforte a Prestige sú navyše veľmi variabilné, čo sa týka tvaru, prevedenia a farebných odtieňov. Do dverí možno vsadiť akékoľvek plastové, sklenené a hliníkové výplne bežne dostupné na trhu, takže výsledný celok sa stane štýlovým a elegantným doplnkom každej novostavby.

Novinkou pri dverách Eforte je výplň s prekrytím krídla až do rozmeru 75 mm. Výsledkom je atraktívny dizajn dverí s „úzkym“ vzhľadom profilu dverí. Táto novinka nájde uplatnenie najmä v architektonicky zaujímavých novostavbách, ale hodí sa aj do rekonštruovaných starších domov.

Ďalšou nespornou výhodou plastových vchodových dverí Eforte a Prestige je ich nízky hliníkový prah s výškou len 19 mm, ktorý znižuje nebezpečenstvo zakopnutia a svojim plochým tvarom umožňuje použitie i v bezbariérových bytoch. Vďaka dômyselnej konštrukcii navyše nevytvára tepelný most. Integrované plastové rebrá vytvárajú kvalitné tepelné bariéry, a tak dvere od spoločnosti Inoutic patria medzi dvere s najlepšími tepelnoizolačnými vlastnosťami na trhu.

Široká paleta farieb a nové hliníkové opláštenie

Farebný systém spoločnosti Inoutic umožňuje zvoliť farbu okien i dverí, ktorý vyhovuje každému štýlu a vkusu. Nie je nevyhnutné sa nijako obmedzovať v nápadoch! Farebná paleta obsahuje 40 farieb, drevených dekorov a fólií s perleťovou štruktúrou alebo hliníkovým vzhľadom. Farebné fólie sa nanášajú jednostranne alebo obojstranne a farby možno rozlične kombinovať. Dvere i okná tak môžu mať zvnútra a zvonka odlišný vzhľad.

Horúcou novinkou sú tiež hliníkové kryty určené pre okenné, ale i dverové profily Eforte a Prestige. Nové hliníkové opláštenie poskytuje dokonalý vzhľad hliníka pri zachovaní všetkých predností plastového okna. Ďalšou výhodou sú prakticky neobmedzené farebné varianty hliníkového opláštenia, presne podľa priania zákazníka. Prakticky neobmedzená farebná variabilita týchto hliníkových krytov umožňuje dokonalé zladenie s architektúrou stavby a jej okolím.

Farebné okná a dvere dokresľujú estetický dojem z celého domu a sú rozhodujúce pre vzhľad fasády. Novostavby i renovované objekty obytného i priemyselného typu možno teda navrhovať veľmi individuálne a fasáda tak môže dostať celkom novú tvár. Kvalitné a mimoriadne odolné fólie spĺňajú tie najvyššie kvalitatívne a dizajnové požiadavky a i po rokoch prekvapia rovnako žiarivými farbami ako prvý deň. Okrem stálosti farby vykazujú i výnimočnú odolnosť proti teplote a UV žiareniu. Starostlivosť o plastové dvere je tiež veľmi jednoduchá a nezaberie zbytočne veľa času.

Ďalšie informácie nájdete na www.inoutic.sk