Takmer dva a pol tisíc Záhorákov prijalo pozvanie Holcimu

Príjemne stráviť rodinné popoludnie na Dni otvorených dverí pozývala všetkých obyvateľov Záhoria a aj ďalších záujemcov spoločnosť Holcim Slovensko. Toto pozvanie prijalo 26. mája 2007 takmer 2,5 tisíc návštevníkov.

„Zabezpečili sme všetko, čo sme sľúbili – ešte aj počasie,“ hovorí s úsmevom predseda predstavenstva Holcim Slovensko Roland van Wijnen. Okrem výborného počasia čakal na návštevníkov aj bohatý program. Každá veková kategória si mohla prísť na svoje. Od prehliadky závodu a odstrel vápenca v lome, až po vystúpenie Tomáša Bezdedu.

Pre malých návštevníkov bolo k dispozícii detské ihrisko, maľovanie na tričká, skákací hrad, veľká šmýkľavka a pre potešenie i cukrová vata a popcorn. Väčší a odvážnejší si mohli vyskúšať bungee running, bungee trampolíny, lukostreľbu a stolový futbal. A pre najšikovnejších bola pripravená aj súťaž v stavaní múrika, ktorú – mimochodom – vyhralo družstvo mladých dám.

„Naši hostia mali aj tento rok možnosť presvedčiť sa ako pri výrobe cementu dbáme na ochranu zdravia, i životného prostredia,“ hovorí Marián Tkáč, riaditeľ cementárne Holcim Slovensko v Rohožníku. A nie len to. Holcim Slovensko podporuje aj rozvoj regiónu a aktívnych ľudí v ňom. 20 aktívnych Záhorákov a združení z regiónu Záhorie získalo od Holcim Slovensko spolu ďalší milión korún.

V 3. ročníku Ceny Holcim pre rozvoj regiónu Záhorie ocenila porota 20 najlepších neziskových projektov v oblasti ochrany životného prostredia, práce s mládežou a sociálne slabšími skupinami obyvateľstva a iné aktivity podporujúce rozvoj občianskych komunít v regióne Záhorie.

„Cena Holcim pre rozvoj regiónu Záhorie je jednou z mnohých iniciatív, ktorými Holcim prispieva ku skvalitneniu života obyvateľov Záhoria,“ vysvetľuje M. Tkáč. Iným príkladom je práve Deň otvorených dverí. A ako sa ten tohtoročný vydaril?

„Poslední hostia odchádzali neskoro večer spolu s organizátormi. Aj z toho sa dá usudzovať, že sa im u nás páčilo,“ hodnotí úspešnosť akcie M. Tkáč. „Verím, že budúci rok prijme na Deň otvorených dverí naše pozvanie ešte viac Záhorákov,“ hovorí riaditeľ rohožníckej cementárne Holcim.

Zdroj: Holcim Slovensko, a. s.

KategórieUdalosti