Systémové riešenia so stavebnou chémiou Ceresit pre špeciálne formáty a podklady

image 95177 25 v1

Štýlové veľkoformátové dizajnové obklady, dlažba z prírodného kameňa a mramoru alebo lepenie farebnej sklenenej mozaiky. Aj v týchto prípadoch existuje systémové riešenie - stavebná chémia Ceresit vám poskytne kvalitné a vzájomne zladené produkty pre akékoľvek špeciálne formáty a podklady.

Lepenie veľkoformátových obkladov a dlažieb

Veľkoformátové obklady a dlažby sú v posledných veľmi obľúbené. Pri ich kladení je nutné know-how a použitie vhodných techník (nanášanie lepidla na podklad aj dlažbu), ako aj použitie flexibilných lepidiel. Vhodné sú napríklad CM 17 Super Flexible, CM 22 Mega Format Flexible alebo CM 77 Ultraflex.

Lepenie mramoru, prírodného kameňa a mozaiky

Na kladenie prírodného kameňa / mramoru sú potrebné špeciálne rýchloviažuce (biele) lepidlá a škárovacie hmoty. Aby boli chúlostivé materiály chránené pred vznikom výkvetov a škvŕn, používajte iba lepidlá, ktoré boli špeciálne vyrobené na tento účel. Ideálne je v takých prípadoch použiť nové biele flexibilné lepidlo Ceresit CM 12 Plus Elastic White, ktoré je predurčené na lepenie obkladov a dlažieb z mramoru, svetlých vápencov alebo mozaík zo skla a keramiky na bežných a kritických podkladoch v interiéri aj exteriéri. Lepidlo výborne lepí a odoláva vlhkosti, mimoriadne stabilné je na zvislých plochách a škárovanie je možné už po 24 hodinách.

Podrobnosti o postupoch lepenie a vhodných materiáloch nájdete na www.ceresit.sk