O pozícii architekta na Slovensku v novom ASB 8-9

o pozicii architekta na slovensku v novom asb 8 9

V septembrovom čísle ASB sme si pozvali na debatu o postavení architekta v súčasnej slovenskej realite niekoľko architektov. Majú plus-mínus štyridsať, sú už dostatočne ostrieľaní praxou a majú chuť hľadať nové cesty doma aj v zahraničí. Ich ostré postrehy, kde sa často strieľa aj do vlastných radov doplnili vyjadrenia škôl a Komory a výsledok (ak sa to dá tak nazvať) si prečítajte v aktuálnom ASB.

Čerstvého absolventa Andrea Jáchima fascinujú extrémne športy. Pozrite si jeho skvelý diplomový projekt, v ktorom to na Kuchjade parádne rozbalil: umelé vlny, lezecké steny, trampolíny aj bazény v exteriéri!

Nevynechajte ani prestavbu Slovenskej národnej galérie. Možno konečne svitá Dedečkovmu premosteniu na lepšie časy, podľa projektu z ateliéru BKPŠ vyzerá budúcnosť galérie naozaj svetovo.

V septembrovom ASB pôjdeme aj do prešpikovaného vinárstva v Krásnej Hore, ktoré je ukážkovým príkladom novodobého poňatia tradičnej vidieckej architektúry.

Odevná návrhárka Dana Kleinert prezradila zákulisné detaily o svojej kolekcii The Era, za ktorú dostala Národnú cenu za dizajn.

Keď sa povie „tá budova sa mi páči“, málokto si uvedomí, že v podstate hovorí o fasáde. Zaujímavé tipy, ako dodať budovám neopozeraný vzhľad prinášajú vertikálne záhrady, ktoré sú vhodné rovnako do interiéru či exteriéru aj gabionové fasádne obklady.

–>–>

Komentáre