Najlepšie tehly za bezkonkurenčnú narodeninovú cenu

image 94927 25 v8

Ponuka murovacích materiálov je v súčasnosti mimoriadne široká. Tehla si aj v konkurencii nových materiálov a technológií už roky zachováva svoje výnimočné postavenie. Azda najväčšou prednosťou tehly je optimálna a vyvážená kombinácia jednotlivých stavebno-fyzikálnych parametrov, čo z nej robí všestranne použiteľný materiál. 

Pálená tehla nadobúda svoje vlastnosti vďaka tradičným výrobným postupom, ktoré sa však realizujú pomocou najmodernejších výrobných technológií. Vďaka vypaľovaniu opúšťa tehla výrobnú linku v dokonale suchom stave. Materiál si zachováva objemovú a rozmerovú stálosť, tepelnoizolačné vlastnosti, ale aj požiarnu odolnosť. Len málo stavebných materiálov ponúka takúto garanciu kľúčových vlastností v čase.

Nielen samotné tehly si prešli dlhým vývojom, neustále sa zdokonaľuje a zrýchľuje aj proces murovania. Postupne sa od mokrých procesov prechádza k suchým, čo umožňuje hlavne brúsenie tehál. Murovať tak môžete bez použitia miešačky, čím ušetríte nielen čas, ale aj náklady. Murovanie na maltu Porotherm Profi pre tenké škáry alebo na špeciálnu murovaciu penu Dryfix extra znamená urýchlenie výstavby až 50 % času oproti klasickému spôsobu murovania a nižšie náklady na vybavenie staveniska. Pri murovaní na lepiacu maltu zase ušetríte približne 30 % času.

Späť do módy sa vracia klasická lícová tehla, ktorej motívy sa čoraz častejšie objavujú na fasádach nových rodinných domov, ale aj administratívnych a priemyselných budov. Tehlové murivo je nezameniteľný stavebný prvok s jedinečným architektonickým výrazom, ktorý fasádu oživuje a dodáva jej tradičnú eleganciu v modernom prevedení.

Špeciálne narodeninové ceny

Pri príležitosti 25. narodenín prináša Wienerberger jedinečnú akciu na svoje najlepšie produkty Porotherm. Od 29. augusta do 31. októbra 2017 je na brúsené tehly Porotherm Profi vyrobené na Slovensku, so systémom murovania na tenkovrstvovú maltu, zľava 50 %. V rámci akcie môžete po registrácii na www.wienerberger.sk získať zadarmo profesionálnu asistenciu pri založení muriva, odborné poradenstvo, výpočet spotreby materiálu, statický návrh stropu vrátane kladačského plánu a dopravu tehál priamo na stavbu.

Špeciálne narodeninové ceny sa vzťahujú aj na lícové tehly a obkladové pásiky Terca. Zľava 25 % sa od 29. augusta do 31.októbra 2017 vzťahuje na farebné odtiene Agaat, Barock ´83, Bijou, Blue Velvet, Cienna, Kersenbloesem, Milano a Topaas.

ZDROJ: PR článok spoločnosti Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r.o.