Lícové tehly Terca za špeciálne narodeninové ceny

image 95654 25 v3

Veľkej popularite sa v modernom stavebníctve teší klasická lícová tehla, ktorej motívy sa čoraz častejšie objavujú na fasádach nových rodinných domov, ale aj administratívnych a priemyselných budov, či dokonca aj v interiéroch. Tehlové murivo je nezameniteľný stavebný prvok s jedinečným architektonickým výrazom, ktorý fasádu aj interiér oživuje a dodáva im tradičnú eleganciu v modernom prevedení.

Súčasné trendy jasne ukazujú, že čoraz viac Slovákov sa zaujíma o fasády s tehlovými prvkami, či dokonca aj o fasády s výzorom neomietnutého tehlového domu. Na vysokom dopyte sa podpisujú aj neoceniteľné prednosti keramiky, medzi ktoré patrí farebná stálosť, bezúdržbovosť a prakticky neobmedzená životnosť. Lícové tehly navyše ponúkajú všetky výhody odvetrávanej fasády. Zlepšujú tepelnoizolačné vlastnosti obvodovej konštrukcie, bránia ochladzovaniu obvodovej steny vplyvom vetra a vlhnutiu muriva. Samotné tehly sú zo stopercentne prírodného materiálu a ich životnosť je prakticky neobmedzená. Starnú do krásy a farebnú stálosť si udržiavajú dlhé roky bez akýchkoľvek nárokov na údržbu. Vyrábajú sa lisovaním a sú vypaľované pri teplote 1100 °C, čím hlina získava vlastnosti blízke kamenine. Tehla má hutný črep a jej nasiakavosť je veľmi nízka.

Alternatívou sú tehlové obkladové pásiky, ktoré tiež ponúkajú bohatú paletu farebných odtieňov, no sú zároveň cenovo dostupným riešením pre dosiahnutie vzhľadu neomietanej tehlovej fasády. Obkladové pásiky majú hrúbku len okolo 20 mm, no kvalitne zhotovený obklad je na nerozoznanie od klasického  tehlového režného muriva. Citlivou kombináciou tehlových pásikov s omietkou sa dajú vytvoriť veľmi zaujímavé riešenia fasád.

Lícové tehly a obkladové pásiky Terca v sebe spájajú výnimočnú kvalitu a jedinečný dizajn. Široká možnosť výberu rôznych rozmerov razených rustikálnych tehál a pásikov s prírodným vzhľadom pritom umožňuje architektovi vytvoriť vždy osobitý a unikátny štýl každého domu. Na výber je množstvo farebných odtieňov od svetlých až po tmavé.

Pri príležitosti 25. narodenín prináša do 31.októbra 2017 Wienerberger jedinečnú akciu na lícové tehly Terca. Zľava 25 % sa vzťahuje na farebné odtiene Agaat, Barock ´83, Bijou, Blue Velvet, Cienna, Kersenbloesem, Milano a Topaas. Špeciálne narodeninové zľavy až do 50% sa vzťahujú aj na brúsené tehly Porotherm Profi vyrobené na Slovensku, so systémom murovania na tenkovrstvovú maltu.

ZDROJ: PR článok spoločnosti Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r.o.