Archwars: Nadstavby

Niežeby sme sa v redakcii stotožňovali s názormi istého Karla Marxa, ale v jednom mu musíme dať za pravdu: nadstavba je niekedy len druhotná a radšej by ani nemala existovať.

Rovným dielom
Oravská Polhora
Na Orave našli jediný rovný pozemok. Aby predišli konfliktom, kto bude vlastníkom tohto fantastického kusu zeme, postavili na ňom celú dedinu.

oravska polhora

Záhradka Dr. Frankensteina
Neznáma lokalita
Koláž a asambláž sú obľúbené výtvarné techniky, ale skutočne ich odporúčame používať len skúseným chirurgom.

frankenstein

Tzv. eklekticizmus predsa!
Kladno, ČR
Skúste sa na tento obrázok pozerať dlhšie. Krvavé fľaky na fasáde, delikátne nesymetrické okná v spodnej i hornej časti, strechy rozbehnuté do všetkých strán a náhodné, mätúce zaslepenia. Hypnotické. Asi ako prejdená mačka.

Kladno

Vyrástol nám do krásy
Košická ulica, Bratislava
Puberta s niekým zatrasie viac, s niekým menej, ale v tomto prípade nám adolescentné akné prerástlo do… čohosi. Trojpodlažná nadstavba obytného domu vyzerá skôr ako katalóg mimoriadne nerozhodnej stavebnej firmy.

kosicka bratislava

LT-35
Olomouc, ČR
Veža je umiestnená na hornej strane trupu tanku. Vo veži tanku je vytvorený bojový priestor, v ktorom je umiestnená posádka, časť streliva a predovšetkým hlavná zbraň tanku – kanón. Tanková veža je výborne pancierovaná, najhrubší pancier je na prednej časti veže, bočný a zadný pancier je o čosi slabší, najslabší je obvykle stropný pancier veže.

Olomouc

TEXT: KAROLÍNA BARÉNYI
FOTO: FACEBOOK.COM/ARCHWARS

Článok bol uverejnený v časopise ASB 1-2/2019.