Pokrývačské majstrovstvá Bramac 2008 lámali rekordy
XIII. ročník súťaže Pokrývačských majstrovstiev Bramac vyvrcholil minulý týždeň v hoteli Bellevue v Starom Smokovci. Na slávnostnom galavečere sa zúčastnilo takmer 300 hostí. V roku 2008 sa do majstrovstiev prihlásilo až 154 firiem, ktoré zaslali 208 fotografií objektov pokrytých strešnou krytinou Bramac.
![]()  | 
	Poznáte výhody Klubu ASB? Stačí bezplatná registrácia a získate sektorové analýzy slovenského stavebníctva s rebríčkami firiem ⟶ | 
Okrem piatich známych kategórií pribudla tento rok aj špeciálna kategória pre objekty realizované dvoma minuloročnými novinkami – Solárna strecha Bramac a riešenie pre nízky sklon striech – Bramac 7°. 
Podujatia sa zúčastnili všetci pokrývači, ktorí zaslali fotografiu svojho objektu so strechou Bramac. Tí následne rozhodli svojím hlasovaním o víťazoch v jednotlivých kategóriách, do ktorých postúpilo do užšieho výberu vždy 9 objektov.
Novinkou v tomto roku bola pre ocenených aj víťazná trofej „Bramakáč“.
Ocenenia získali najlepší pokrývači v nasledovných kategóriách:

1. miesto – Arpád Bazsó, RD Želiezovce
2. miesto – Adrian Gabel – ADLA, RD Trenčín
3. miesto – FKM-STAV, s.r.o., RD Brezno

1. miesto – Arpád Bazsó, Pivničný dom Želiezovce
2. miesto – Hotoval, s.r.o., Rekreačná chata Zemplínska Šírava
3. miesto – Ondrej Pluta, Polyfunkčný dom Kežmarok

1. miesto – Hotoval, s.r.o., RD Trebišov
2. miesto – STAVin, s.r.o., RD Nové Mesto nad Váhom
3. miesto – BAPE, s.r.o., Rekreačná chata Oravská Lesná

1. miesto – Zlacký – Servisno – obchodná firma, Sídlo firmy Bardejov
2. miesto – Strechstav a píla Szöllös, Penzión Rožňava
3. miesto – Ján Laš, Materská škola Oščadnica

1. miesto – Lukáš Polach, Kostol Smolinské
2. miesto – Dachcom, s.r.o., Kostol Brusnica
3. miesto – Ľudevít Galgóci, Objekt Domino Nitra
      
„Sme veľmi radi, že Pokrývačské majstrovstvá Bramac nie sú len o dlhoročnej tradícii. Je to súťaž profesionálnych pokrývačov, ktorej pomyselná latka sa každým rokom posúva vyššie a vyššie novými, zaujímavejšími, estetickejšími a realizačne kvalitnejšími objektmi. Tešíme sa aj z toho, že profesionálnu prácu pokrývačov neoceňujeme len my, ale je viac a viac žiadaná aj u zákazníkov. Jednoducho povedané, profesionálni pokrývači sú pánmi svojho remesla,“ hovorí Ing. Marian Brezovský, riaditeľ pre predaj a marketing.
Zdroj: BRAMAC – strešné systémy, spol. s r.o.









						
						
						
						
						


