Nové Mesto spúšťa regulované parkovanie v pilotnej zóne Tehelné pole

parkovanie
Zdroj: Shutterstock

Obyvateľov s trvalým pobytom v Novom Meste nové pravidlá pri parkovaní zvýhodnia.

Bratislavská mestská časť Nové Mesto spúšťa regulované parkovanie v pilotnej zóne Tehelné pole. V tlačovej správe o tom informuje hovorca Nového Mesta Marek Tettinger.

„Ide o pilotný projekt, ktorý od 1. decembra prináša jasné pravidlá a poriadok v parkovaní do jednej z najvyťaženejších lokalít v Novom Meste – v blízkosti štadiónov a ich širšom okolí,“ uviedol hovorca.

Tiež dodal, že pilotná zóna je ohraničená Trnavskou cestou, Bajkalskou ulicou a ulicami Krížna, Legionárska, Račianska a Kukučínova. Dnešným dňom začína registrácia rezidentov – obyvateľov s trvalým pobytom v Novom Meste, ktorých nové pravidlá pri parkovaní zvýhodnia. Zaregistrovať sa je možné online prostredníctvom aplikácie.

S parkovacou kartou bez omedzení a poplatkov

Rezidentská parkovacia karta bude spoplatnená sumou 39 eur. Po jej získaní však budú môcť obyvatelia zóny parkovať počas roka bez obmedzení a ďalších poplatkov.

„Rezidenti majú nárok na tri karty na jeden byt – za prvú zaplatia ročne 39 eur, za druhú 150 eur a za tretiu 500 eur. Zadarmo budú môcť získať aj tzv. návštevnícku kartu, vďaka ktorej budú môcť ich návštevy parkovať v zóne bez poplatkov 100 hodín ročne,“ hovorí Marek Tettinger.

„V prípade, že rezidenti nemajú auto, a teda ani rezidentskú kartu, budú mať nárok na 150-hodinovú bezplatnú návštevnícku kartu,“ vysvetlil hovorca. Taktiež dodal, že obyvatelia Nového Mesta, ktorí nemajú v zóne trvalý pobyt, majú nárok na bonusovú kartu za 10 eur ročne. S ňou budú môcť v pilotnej zóne parkovať bez ďalšej úhrady dve hodiny denne.

A čo návštevníci?

Návštevníci – nerezidenti, ktorí do Nového Mesta prichádzajú za prácou či na športové alebo kultúrne podujatia, budú môcť v zóne Tehelné pole od decembra parkovať len od 8:00 do 18:00. Za hodinu zaplatia 1,50 eura.

Parkovací lístok si kúpia prostredníctvom mobilnej aplikácie alebo SMS správy. Podnikatelia, ktorí majú v pilotnej zóne sídlo firmy, si môžu za 1 500 eur kúpiť ročnú abonentskú kartu. „Registrácia do systému regulovaného parkovania bude prebiehať počas decembra. V tomto období sa pokuty za porušenie pravidiel regulovaného parkovania udeľovať nebudú,“ vysvetlil hovorca.

Všetky informácie k registrácii nájdu záujemcovia na novej webovej stránke parkovanie.banm.sk. „Pre tých, ktorí nemajú prístup k internetu, budú na miestnom úrade v pracovné dni k dispozícii registračné kontaktné miesta,“ uzavrel hovorca.

© SITA Slovenská tlačová agentúra
KategórieAktuálne