Kynek Rezidencie
Galéria(5)

Nitrianske Kynek Rezidencie: Mestské bývanie s výhodami dediny

Komunitné bývanie v nitrianskej mestskej časti Kynek prináša výhody mesta a dostatok verejného priestoru, zároveň má vidiecky nádych. A to aj vďaka tomu, že v jeho okolí sa nachádza výhradne zástavba rodinných domov.

Kynek Rezidencie sú druhým spoločným rezidenčným projektom investora 365.invest a developerskej spoločnosti J&T Real Estate. Výstavba komunitného bývania sa začala v júli 2019 a ešte v tom roku bola dokončená betonáž základových dosiek všetkých viladomov.

V pokojnej a dobre dostupnej nitrianskej lokalite Kynek tak vzniklo jedenásť viladomov so 77 bytovými jednotkami. Ide o nepodpivničené dvojpodlažné bytové domy s tretím ustúpeným podlažím a plochou strechou.

Kynek Rezidencie
Kynek Rezidencie
Kynek Rezidencie
Kynek Rezidencie
sitka parking cista page 0001

Byty s rekuperáciou

Uzavretý areál s dostatkom zelene a detským ihriskom ponúka komunitné bývanie v príjemnom prostredí s vidieckym nádychom a v tichom susedstve. Spája tak komfort bývania v meste s benefitmi vidieka. V blízkosti areálu sa nachádza aj historický kaštieľ s anglickým parkom a športovo-rekreačný areál.

Pohodlné bývanie v dvoj- až štvorizbových bytoch dopĺňajú súkromné predzáhradky prízemných bytov a balkóny a terasy bytov na poschodiach. Byty sú logicky členené, pričom obytné miestnosti architekti orientovali na viac svetových strán.

Výmera bytov sa pohybuje od praktických 42,9 m2 po priestranných 107,4 m2 najväčších bytov, ktoré tak poskytujú svojim majiteľom priestor aj súkromie. O optimalizáciu energetickej náročnosti prevádzky bytov sa stará rekuperácia aj použitie moderných technológií.

Kynek Rezidencie
Kynek Rezidencie | Zdroj: JTRE

Nielen pre mladé rodiny

Komunitné bývanie v Kynek Rezidenciách zaručuje parkovanie bez problémov, obyvatelia majú k dispozícii 100 parkovacích miest. Viac ako tretinu areálu tvorí zeleň, jeho súčasťou je i moderné detské ihrisko. Bývanie nielen pre mladé rodiny, ale aj viaceré generácie je koncipované tak, aby zabezpečilo dostatok verejného priestoru na komunitný život a zároveň dostatok súkromia.

Kynek Rezidencie
Kynek Rezidencie | Zdroj: JTRE
Kynek Rezidencie, Nitra

Výška investície: 9,5 mil. €
Architekt: Architektonická dielňa Collegium
Developer: J&T Real Estate
Investor: 365.invest
Zhotoviteľ stavby: Xenex
Celková zastavaná plocha: 7 750 m2
Zastavaná plocha nadzemná: 3 110 m2
Celková plocha bytov: 5 390 m2
Plocha zelene: 6 400 m2
Realizácia: 7/2019 – 3/2022