Nezúčastnili ste sa Development Summitu? Teraz si ho môžete pozrieť celý zo záznamu

Development Summit 2022

Verejný záujem v územnom plánovaní, nová stavebná legislatíva, nájomné bývanie a jeho podpora zo strany Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) boli nosné témy živej diskusie medzi účastníkmi podujatia Development Summit 2022 (16. júna) v Bratislave. Ak ste sa konferencie nemohli zúčastniť, ponúkame vám ju zo záznamu.

Verejný záujem v územnom plánovaní

Dôležitosť a význam územného plánu si uvedomuje čoraz viac ľudí, čo je vidieť aj na rastúcom verejnom záujme. Na zástupcov samosprávy sa odvolávajú občianski aktivisti, ale aj developeri. V úvodnej časti tretieho ročníka Development Summitu sa pozrieme sa na to, čo znamená verejný záujem z pohľadu právnika, urbanistu, ale aj odborníka zo samosprávy.

Nová stavebná legislatíva a výzvy, ktoré prináša

Nová stavebná legislatíva vzbudila skutočne obsiahlu diskusiu. Všetky pripravované a už aj schválené zmeny sa ešte nepáčia všetkým. Aké sú celkové očakávania od nového stavebného zákona? Bude naň Slovensko o dva roky dostatočne pripravené?

Ceny prudko rastú, pomôže nájomné bývanie?

Situácia s bývaním nie je na Slovensku najružovejšia. Ceny prudko rastú, za čo môže zvyšujúca sa inflácia, zdražovanie stavených nákladov a tiež ďalšie faktory. Pomôže v tomto prípade nájomné bývanie? A pomôže tam, kde je to najviac potrebné?

KategórieAktuálne