image 91998 25 v1
Galéria(5)

Nákupcovia z Protherm Production ocenili najšikovnejších študentov

Simulovali rokovanie s dodávateľmi zo zahraničia, analyzovali vývoj cien plynu na svetových trhoch a vyhrali exotické dovolenky. To je príbeh štyroch šikovných študentov, ktorí uspeli v 2. ročníku študentskej súťaže spoločnosti Protherm Production.

Exkurzia v Protherm Production  1
Jeden z vitazov uplne prveho rocnika sutaze.
Studenti oceneni v 2. rocniku sutaze Protherm Production
Studentska sutaz Protherm Production  1

„Súťaž ma zaujala nápaditosťou, možnosťou skombinovať moje schopnosti a najmä tým, že bola v angličtine. Vďaka oceneniu môžem vycestovať a ďalej sa vzdelávať,“ povedala jedna z ocenených, Veronika Kamenická, študentka podnikania a manažmentu z MCI-Management Center v Innsbrucku.

Súťaž o exotické dovolenky
Nákupcovia zo spoločnosti Protherm Production pravidelne cestujú po celej Európe a po Ázii. Po anglicky rokujú s dodávateľmi, často so svetovými hráčmi. Sledujú vývoj na trhu, nové trendy, tvoria stratégie a spolupracujú s vývojármi. Na to všetko nadviazala študentská súťaž, ktorá simulovala tieto podmienky. „Kreatívne videá v angličtine a dvojjazyčné analýzy, ktoré nám študenti poslali, vyhodnotila porota zložená z odborníkov z oddelenia nákupu.

Desiatka súťažných prác bola excelentná,“ povedala Jana Kožuchová, vedúca oddelenia nákupu v závode na výrobu kotlov Protherm Production v Skalici.

Porota sa preto rozhodla oceniť (namiesto troch) až štyroch študentov:
1. miesto: Monika Budiaková – exotická dovolenka v cene 1 500 eur
2. miesto: Veronika Kamenická – 1 000-eurový dovolenkový pobyt
3. miesto: Adam Ondák – dovolenka za 500 eur
4. miesto: Mária Kotuľaková – pobyt v hodnote 300 eur

Víťazi študentskej súťaže spolu s predstaviteľmi spoločnosti Protherm Production.

„Pre študenta je to dobrá skúsenosť. Môže navrhnúť kreatívne riešenia a veľa sa naučiť. Musí vyhľadať informácie, analyzovať ich a urobiť z nich vlastný záver,“ povedala víťazka súťaže, Monika Budiaková, študentka financií a účtovníctva na Fachhochschule Wiener Neustadt. Prekvapením súťaže bol študent gymnázia z Bratislavy, ktorý získal 2. miesto a predbehol mnohých vysokoškolákov. „Takéto súťaže pomáhajú nám študentom získať užitočné mimoškolské skúsenosti, ktoré využijeme v ďalšom štúdiu alebo pri hľadaní zamestnania,“ zhodnotil Adam Ondák.