Nové číslo ASB.

Nájomné byty nie sú realitou, hlása nové vydanie časopisu ASB

Trh s bytmi stojí. Developeri hovoria, že práve takéto časy sú výzvami, ktoré nás posúvajú vpred. Ťažká doba vyžaduje viac kreativity. Možných smerov, kam sa uberať, je viacero. Bývať predsa treba, či je situácia dobrá, alebo zlá, či ľudia peniaze majú, alebo nie. Riešením môže byť nájomné bývanie, ktoré je potrebné. My sme si k nemu však stále nenašli efektívnu cestu.

Tomáš Jurdák z developerskej spoločnosti MiddleCap si myslí, že sa mladí lekári a učitelia nevedia dostať do systému bývania, sú nútení značnú časť svojho príjmu minúť na podnájom, preto často bývajú v nevyhovujúcich podmienkach a ich motivácia pracovať v Bratislave alebo zostať na Slovensku je takmer nulová.

A pritom o nájomnom bývaní sa hovorí viac než dosť. Nezainteresovaní by si mohli dokonca myslieť, že sa takého byty vo veľkom stavajú. Nie, nestavajú. To len tí, ktorí potrebujú získať pozornosť más, o nich tak hlasno rozprávajú.

Objednať nové číslo ASB

Úrad vlády spolu s Ministerstvom financií SR založia honosne znejúcu Agentúru štátom podporovaného nájomného bývania. Do spolupráce ale nezapoja rezort dopravy, napriek tomu, že ten má s podporou nájomného bývania najviac skúseností. Samozrejme, úrad bude potrebovať kvantá odborníkov, ktorých musí aj dobre zaplatiť. A to sme ešte nezakopli do zeme.

Tak ako na to? Kedy konečne nastanú časy, keď si nebudeme chcieť raziť vlastný tunel, ale budeme spolu rozširovať ten, čo už máme?