luzny most

Lužný most zvládol záťažové skúšky. Práce na obchvate Bratislavy finišujú

Na časti D4 od križovatky Čierna Voda po križovatku Rača sa začalo technické odovzdanie stavby na predčasné užívanie.

Práce na obchvate Bratislavy finišujú, pričom Lužný most má za sebou už aj úspešné záťažové testy. Informovalo o tom ministerstvo dopravy a výstavby prostredníctvom sociálnych sietí s tým, že most bude osvetlený približne 500 metrov od Petržalskej strany pri výjazde na Jarovce vrátane časti pre chodcov a cyklistov.

Zvyšná časť mosta osvetlená nemôže byť pre ochranu prírody, konkrétne pre hniezdiace vtáctvo. Aktuálne rezort dopravy a výstavby pracuje na riešení, ktoré zabezpečí osvetlenie cyklistickej cesty tak, že nezasiahne do ochrany životného prostredia. Možnosťou sú napríklad solárne svietiace body vo vozovke.

Podľa ministerstva dopravy a výstavby je progres na celej stavbe D4R7. Na časti D4 od križovatky Čierna Voda po križovatku Rača sa začalo technické odovzdanie stavby na predčasné užívanie, rovnako aj na časť D4 medzi križovatkami Rusovce a Ketelec, vrátane trojkilometrového mosta cez Dunaj. Odovzdanie časti R7 od križovatky Ketelec po križovatku Slovnaftská sa začne tento týždeň. Zároveň sa pracuje na ukončení hlavnej trasy D4 pod diaľnicou D1. Otvorenie týchto častí očakáva rezort ešte tento rok.

SITA