Partneri sekcie:

Zaostrené na teplú vodu: Riešenia pre malé i veľké domácnosti

image 100625 25 v1

U novostavieb i rekonštrukcii je najpraktickejšie vyriešiť vykurovanie spolu s prípravou teplej vody. Vybrať si môžete spomedzi závesných kondenzačných kotlov s integrovaným alebo externým zásobníkom teplej vody. V portfóliu značky Protherm nájdete mnoho takýchto riešení pre malé i veľké domácnosti. Predstavujeme vám niektoré z nich.

1.  Kondenzačné kotly pre byty i domy

Čerpať teplú vodu z viacerých miest domácností naraz a to bez straty komfortu umožňujú závesné kondenzačné kotly Tiger Condens (v dvoch výkonových radoch buď 18/25 alebo 30/35 kW). Dokážu zabezpečiť vykurovanie i prípravu teplej vody nielen v klasickej domácnosti, ale aj v dvojdomoch či v dvoch bytových jednotkách naraz. Veľké množstvo teplej vody pripravujú vďaka kombinácii dodávky vody prietokovým spôsobom a zo vstavaného zásobníka. Opätovne nahriať zásobník dokážu v rekordne krátkom čase (niekoľko minút) vďaka patentovanej technológii ISODYN2. Na výber je prevedenie kotla s jedným alebo dvomi vstavanými 21 l nerezovými zásobníkmi.

Kotol Tiger Condens.

Na výmenu starých závesných nekondenzačných kotlov i pre novostavby (domy či byty s jednou kúpeľňou) sú vhodné závesné kotly Gepard Condens (18/25 kW). Sú úsporné a disponujú vysokou triedou energetickej účinnosti A pre kúrenie i prípravu teplej vody. Majú hydraulický blok novej generácie, ktorý je jedinečný v ich cenovej kategórii. Úsporu prevádzkových nákladov zaručuje použitie vysokoúčinného čerpadla, ktoré v porovnaní s klasickými čerpadlami spotrebuje v priemere ročne až o 75 % menej elektrickej energie. Srdcom radu kotlov Gepard Condens je nový výmenník tepla, jeho konštrukcia bola inšpirovaná automobilovým priemyslom a umožňuje veľmi účinnú prevádzku kotla i dlhú životnosť (s minimálnymi požiadavkami na údržbu). Kotly Gepard Condens sú maximálne flexibilné. Teplú vodu pripravujú buď prietokovým spôsobom, alebo pomocou externého zásobníka (podľa typu kotla).

Zostava kotla Gepard Condens s nepriamo ohrievaným zásobníkom B60Z.

Zostava kotla Gepard Condens s nepriamo ohrievaným zásobníkom B60Z.

2.  Flexibilné riešenia so zásobníkmi

Praktické rozmery má zostava kotla Gepard Condens so zásobníkom Protherm WEL 75/2 ME. Tento závesný vrstvený zásobník pripravuje teplú vodu cez doskový výmenník kotla Gepard Condens vo verzii s prietokovým ohrevom teplej vody. Čistý objem zásobníka je 82 l, pričom zaistí aj dostatočne rýchle opätovné nahriatie vody. Táto kombinácia je vhodná pre prípady, ak je požadovaná zvýšená dodávka teplej vody prevyšujúca možnosti prietokového ohrevu teplej vody samotným kotlom. Zásobník má tiež zabudovanú výhrevnú elektrickú špirálu 2 kW (ako dodatočný spôsob ohrevu), zaručujúci trvalý komfort dodávky teplej vody. Ďalšou z možností je zostava kotla Gepard Condens s nepriamo ohrievaným zásobníkom B60Z s objemom 58 l, ktorý má rovnaký dizajn ako kotol. Podľa dispozičných možností sa zásobník môže umiestniť pod kotol prípadne vedľa neho, vpravo alebo vľavo. Kryt zároveň esteticky schová prepojenie kotla so zásobníkom. Častou voľbou zákazníkov sú aj závesné kondenzačné kotly Panther Condens. So svojím vysokým stupňom využitia až 109 % a osvedčenou technológiou nerezového kondenzačného výmenníka, sa zaraďujú k najefektívnejším produktom na trhu. Sú veľmi flexibilné pri voľbe umiestnenia vďaka malým rozmerom. Dokážu pripravovať teplú vodu prietokovým spôsobom, prípadne sa môžu kombinovať s rôznymi typmi externých zásobníkov na prípravu teplej vody.

Kotol Panther Condens.

Kotol Panther Condens.

 

3.  Zásobníky pre najnáročnejších

Existujú však aj riešenia pre najnáročnejšie domácnosti a väčšie budovy. Nimi sú nové, nepriamo ohrievané veľkokapacitné stacionárne zásobníky teplej vody FE 300 – 500 MR s objemom 300, 400 a 500 l. Podobne ako predošlé riešenia, aj tieto veľké zásobníky sa kombinujú s plynovými kondenzačnými kotlami značky Protherm, pre dvojgeneračné alebo viacbytové domy. Navrhnuté sú tak, aby bol zabezpečený optimálny prenos tepla z pripojených vykurovacích zariadení, a aby v konečnom dôsledku priniesli domácnostiam cenné úspory energie. K úsporám prispieva aj ich nová konštrukcia vysokokvalitnej izolácie. Vďaka použitiu kvalitných materiálov dosahujú vysokú spoľahlivosť a dlhú životnosť. Na zvýšenie komfortu a spoľahlivosti dodávky teplej vody je k dispozícii aj voliteľný prídavný elektrický ohrev s výkonom až 6 kW.

Nepriamo ohrievané veľkokapacitné zásobníky teplej vody FE 300 – 500 MR.

Nepriamo ohrievané veľkokapacitné zásobníky teplej vody FE 300 – 500 MR.

www.protherm.sk

 

ZDROJ: PR článok Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

KategórieVykurovanieZnačky