Podomietkové ventily SCHELL dokážu ušetriť pri servise a rekonštrukciách budov

Ventily

Každý servisný zásah v objekte hrozí obmedzením prevádzky celej budovy a s tým súvisiacimi finančnými stratami. Podomietkové regulačné a uzatváracie ventily Schell umožňujú uzatvorenie prívodu vody iba pre dotknutú časť bez ovplyvnenia prevádzky celého objektu.

Vďaka podomietkovým regulačným ventilom Schell sa totiž vyhnete nutnosti uzatvorenia centrálneho prívodu vody. Predvídavý projektant či inštalatérska firma inštaláciou týchto ventilov predíde potrebe uzatvárať rozvod vody napr. v celom hoteli pri oprave armatúry v jednej izbe, alebo časti nákupného centra pri rekonštrukcii jednotlivého obchodu. Výhodnosť drobnej prvotnej investície do podomietkových ventilov v porovnaní s prípadnými finančnými stratami plynúcimi z uzatvorenia celého komerčného objektu je úplne zrejmá.

Podomietkové regulačné ventily môžete inštalovať v jednotlivých kúpeľniach či toaletách, alebo aspoň poschodiach či vetvách rozvodov. Prívod ako teplej, tak studenej vody tak zatvoríte iba pre tie miesta, ktoré potrebujete podrobiť rekonštrukcii či oprave.

Podomietkový regulačný ventil SCHELL schéma
Podomietkový regulačný ventil SCHELL schéma |

Tieto ventily Schell nájdu uplatnenie nielen v už spomenutých hoteloch a obchodných centrách, ale tiež v administratívnych budovách, nemocniciach, sanatóriách, kúpeľných domoch a školách i škôlkach. V poslednej dobe ich do svojich stavebných plánov zahŕňajú tiež stavitelia väčších, poschodových a viacgeneračných rodinných domov.

Podomietkové ventily sú osadené pohodlnou rukoväťou Comfort, krytkou a chrómovou rozetou. Pod ovládaním sa ukrýva vretenový ventil s plochým bezúdržbovým tesnením. Ventily sú k dispozícii vo vyhotovení DN 15, DN 20 a DN 25 a majú variabilnú hĺbku montáže až do 40 mm s možnosťou dodatočného nastavenia o ďalších 40 mm.

Podomietkový regulačný ventil SCHELL
Podomietkový regulačný ventil SCHELL |

Samozrejmosťou je, že plne vyhovujú hygienickým štandardom, ktoré sú na sanitu vo verejných a komerčných priestoroch dnes kladené. Ventily sú vyrobené z vysoko kvalitnej, hygienicky nezávadnej mosadze. Ich inštalácia je možná na ľubovoľnom mieste na rozvode teplej a studenej vody. Uzatváranie a otváranie týchto ventilov nie je sprevádzané tlakovým rázom. Vhodné sú tiež pre prípadné kúrenárske inštalácie.

Firma Schell právom hrdo prehlasuje, že všetky jej výrobky sú dielensky spracované na špičkovej úrovni a na ich výrobu sa používajú len vysoko kvalitné materiály. Visačka „made in Germany“ oslovuje hlavne tých zákazníkov, ktorí dbajú na kvalitu, spoľahlivosť a v napokon aj finančnú efektivitu. Našťastie takto uvažujúcich projektantov, architektov, staviteľov, inštalatérov a predovšetkým investorov stále pribúda.

Viac informácií o firme Schell získate na www.schell.eu alebo na nižšie uvedených kontaktoch.
KONTAKT: Ivan Bahník, obchodný zástupca pre SR, Bílikova 20, 841 01 Bratislava
tel.: +421 902 334 922 , e-mail: ibahnik.schell@gmail.com

ZDROJ: PR článek společnosti SCHELL