Partneri sekcie:

NEOmylne svoj

NEOmylne svoj

Tak presne takýto je nový dizajn spínačov a zásuviek Neo® od spoločnosti ABB. Neo® vyniká jednoduchosťou a modernou líniou. Odvážne upúšťa od veľkej plochy páčky spínača a redukuje ju na jednoduchý, lineárne pôsobiaci prvok. Zároveň výrazne inovuje možnosti presvetlenia páčky. Štandardným zasunutím tlejivky, prípadne LED diódy do prístroja spínača, presvietime páčku na orientačné alebo signalizačné osvetlenie a svetlo páčky je viditeľné nielen pri čelnom pohľade, ale aj z bočnej strany. Farbu svetla si možno zvoliť podľa farby páčky.

Dizajn spínača jednoznačne sleduje jeho funkciu a všetky ostatné prístroje sú tejto línii maximálne prispôsobené. Spínač sa ponúka s praktickým lesklým vyhotovením povrchovej úpravy a v príjemných farebných kombináciách s odtieňmi jasná biela, ľadová biela, ľadová modrá, ľadová zelená, ľadovo oranžová, ľadovo sivá a grafitová, pričom práve jednoduchá tvarová koncepcia umožňuje vyniknúť farebným variantom.

Jednoduché, ploché a čisté línie dizajnu Neo® sú v súlade s interiérovými trendmi a spolu s farebnými kombináciami ho predurčujú na využitie v súčasných moderných interiéroch – tak v rezidenčných, ako aj v komerčných projektoch. Tento dizajn bude vždy výrazným doplňujúcim prvkom interiéru.

Systém je stavebnicový, obsahuje rámček, kryt a prístroj, tak ako je to v strednom segmente spínačov a zásuviek na slovenskom trhu už dávno štandardom. Rámčeky na elektroinštalačné prístroje sú jednonásobné až päťnásobné a univerzálne na vodorovnú aj zvislú montáž.

Vybavenosť rôznymi druhmi prístrojov je aj na stredný segment veľmi široká a uspokojí všetky požiadavky na modernú elektroinštaláciu. Môžeme vymenovať okrem iného spínače a ovládače v štandardných radeniach s možnosťou signalizácie a orientácie, žalúziové a kartové spínače, stmievače osvetlenia a automatické spínače so snímačom pohybu, zásuvky jednonásobné a dvojnásobné s natočenou hornou dutinkou, zásuvky s ochranou pred prepätím, televízne, rozhlasové a satelitné zásuvky, zásuvky telefónne a komunikačné pre dátové zásuvky (keystone) rôznych výrobcov. Samozrejme, nechýbajú ani obľúbené termostaty a riadenie vykurovania aj vo vyhotovení pre podlahové vykurovane.

Pre spínače a zásuvky sú určené osvedčené prístroje typových radov 3559 a 5519 s bezskrutkovými svorkami na pripojenie vodičov. V dizajne Neo® možno zákazníkom ponúknuť aj systém distribúcie zvuku Audioworld.

Na Slovensku sa dizajn Neo® predstavil minulý mesiac na výstave Elosys v Trenčíne, predaj bol zahájený 1. 11. 2009.

Ing. Michal Girgaš               
02/594 187 98    0905 203 038           
michal.girgas@sk.abb.com