Starajte sa o životné prostredie a zvýšte efektivitu

01 News SYSAQUA BLUE image 1
Zdroj: Systemair

Poslanie spoločnosti Systemair stavia vývoj produktov do popredia. Veríme, že inovatívne technológie môžu pomôcť zlepšiť vnútornú klímu pri súčasnom znížení spotreby energie a dopadu na životné prostredie. Záleží nám na vzduchu, ktorý dýchame, a na našom prostredí.

Predstavujeme SYSAQUA BLUE – novú generáciu vzduchom chladených chillerov a tepelných čerpadiel. SYSAQUA BLUE je dokonalou kombináciou našej novej „zelenej“ technológie a existujúcej ponuky výrobkov SYSAQUA, známych pre ich vysokú spoľahlivosť a vysoký výkon. SYSAQUA BLUE sa môže pochváliť všetkými výhodami štandardnej ponuky SYSAQUA a má minimálny vplyv na životné prostredie:

  • Super eco-friendly
  • Veľmi vysoká účinnosť
  • Rozšírené prevádzkové limity
  • Patentovaný bezpečnostný systém
  • Kompaktné pôdorysné rozmery
  • Ľahká údržba
  • Diaľkové ovládanie prostredníctvom AC CLOUD
  • 100% testované vo výrobe

Zoznámte sa s eco-friendly SYSAQUA BLUE

Cieľom SYSAQUA BLUE je ponúknuť našim zákazníkom veľmi efektívny produkt, ktorý je zároveň jedným z najekologickejších na trhu. Po vykonaní viacerých testov v našom výskumnom a vývojovom centre vo Francúzsku sme pre novú jednotku SYSAQUA BLUE vybrali prírodné chladivo R290 (propán). Toto prírodné chladivo ponúka vysoký výkon aj veľkú účinnosť. Navyše s nízkym potenciálom globálneho otepľovania (GWP) iba 3 nemá takmer žiadny vplyv na životné prostredie.

Na zaistenie bezpečnej prevádzky sme vyvinuli a patentovali najmodernejší odvetrávací systém, ktorý v prípade úniku umožňuje odvetranie plynu smerom von z jednotky. Každá jednotka obsahuje menej ako 3 kg propánu.

Zvýšte účinnosť

Vďaka novému ekologickému chladivu poskytuje SYSAQUA BLUE v porovnaní so štandardnou jednotkou s chladivom R410A veľmi vysokú účinnosť a zlepšuje SEER a SCOP o 18%, respektíve 5%. To poskytuje v priebehu rokov značné úspory energie. Podľa európskych noriem môžete počas životného cyklu produktu ušetriť až 5 000 EUR.

Ak chcete z jednotky vyťažiť ešte viac, máte možnosť inštalácie čerpadla s variabilnými otáčkami, ktoré automaticky upraví svoje otáčky podľa požadovaného výkonu. Vďaka tomu je možné znížiť ročnú spotrebu energie čerpadla až o 70% v porovnaní s čerpadlom s pevnými otáčkami a podľa prevádzkového profilu čerpadla pracujúceho pri čiastočnom zaťažení.

Zvýšte výkon

So SYSAQUA BLUE môžete posúvať prevádzkové limity. Výkon jednotiek bol testovaný a potvrdený počas celého zimného obdobia v skutočných a extrémnych podmienkach v Nórsku.

Ak váš projekt vyžaduje väčší výkon, môžete kombinovať až tri jednotky SYSAQUA BLUE a zvýšiť tak svoj celkový výkon až na 105 kW za nominálnych podmienok.

Systemair a.s.

www.systemair.sk

KategórieKlimatizácia a vetranie