Bez názvu

Dá sa stihnúť výmena rozvodov tepla ešte tento rok?

Nestihli ste sa pripraviť na vykurovaciu sezónu? Mali ste v pláne výmenu rozvodov vykurovania, a obávate sa spoľahlivosti potrubí v zime? Neváhajte a skúste rozvody zrealizovať ešte tento rok, nejaký čas stále zostáva a s expresným servisom od NRG flex to zvládnete.

O širokej palete predizolovaných potrubí od NRG flex sme vás už na stránkach nášho časopisu informovali. Tentokrát by sme vás spoločne radi informovali o logistických možnostiach, ktoré vám umožnia zrealizovať výmenu rozvodov ešte tento rok.

Stále platí, že existuje riešenie na každý prepoj. Máme riešenia pre nasledovné skupiny:

Flexibilné plastové predizolované potrubia:

 NRG FibreFlex Pro      max. 115 °C / 10 resp. 16bar vykurovanie

NRG FibreFlex            max. 95 °C / 10bar                 teplá a termálna voda, vykurovanie

NRG HeatFlex             max. 95 °C / 6bar                   vykurovanie, teplá a termálna voda

NRG AustroPUR          max. 95 °C / 6bar                   vykurovanie, teplá a termálna voda

Oceľové predizolované potrubia:

NRG PREMIO              max. 148 °C/ 25bar                horúcovody, vykurovanie

NRG PREMIO para     max. 300 °C / 25bar               parné rozvody

Pri flexibilných plastových potrubiach, ktoré sú skladom vieme zabezpečiť v urgetných prípadoch dodanie už do 24 hodín od objednávky! Bežne bez problémov okolo týždňa. Jedná sa o dodávky priamo z výroby, prípadne zo skladov našich veľkoobchodných partnerov.

Pri oceľových predizolovaných potrubiach, ktoré sú tak isto v štandardnom sortimente skladom vieme aj v sezóne garantovať dodávku do dvoch týždňoch, v prípade havárií a urgentných dodávok vieme termíny dohodnúť individuálne expresnou dopravou.

NRG AustroPUR, originálne riešenie od roku 2010

NRG flex ako generálne zastúpenie Rakúskeho výrobcu Austroflex-Rohr Isoliersysteme by vám rád bližšie predstavil aj toto unikátne riešenie, ktoré má aktuálne najnižšie tepelné straty na trhu.

Austroflex vyvinul a vyrába vysokoefektívne plastové predizolované potrubia NRG AustroPUR.

1 1
Obr. Predizolované potrubie NRG AustroPUR
1- Rúrka PE-Xa
2- Kyslíková bariéra
3- Označenie rúrky
4- Izolácia PUR
5- Izolácia XPE zvarená za tepla – pozdĺžna uzávera proti vode
6- Hliníková fólia pre lepšiu odolnosť
7- Paralelne zvlnený HDPE plášť
| Zdroj: NRG flex

Predizolované potrubie NRG AustroPUR bolo vyvinuté tak, aby skĺbilo všetky dôležité vlastnosti pre dlhodobú efektívnu prevádzku (minimálne tepelné straty) ako aj komfort pri montáži (výborná flexibilita, malé polomery ohybu dosiahnuteľné s menšou silou).

Výroba predizolovaného potrubia s kombinovanou izoláciou zo semiflexibilnej cyklopentánom nadúvanej PUR peny, spolu s vysokoflexibilnou vrstvou zo zosieťovaného polyethylénu (XPE) a dodatočnou difúznou bariérou z hliníka prebieha už viac ako 10 rokov na jedinej produkčnej linke svojho druhu na svete v Rakúsku pri Villachu. Ročne opúšťajú výrobnú linku kilometre potrubia, ktoré sú exportované do mnohých krajín.

My v NRG flex sme mali možnosť byť pri tom už od začiatku výroby v roku 2010, odvtedy sme nazbierali cenné skúsenosti na stovkách projektoch, ktoré sa s týmto unikátnym systémom zrealizovali na Slovensku a v Českej republike. Musíme spomenúť rozvody na asi 150 bioplynových staniciach, ako aj mestské rozvody na vykurovanie v sekundárnych rozvodoch a pri zásobovaní teplou vodou.

Austroflex vďaka svojim investíciám neustále rastie a je lídrom na trhu v inovatívnom prístupe k flexibilným plastovým potrubiam v štandardnom prevedení s rúrkou pre médium z PE-Xa do 95 °C a 6bar.

Austroflex VK Team
Tím Austroflex | Zdroj: NRG flex

Austroflex si chce dlhodobo udržať pozíciu lídra na trhu, a preto neustále investuje do vývoja potrubí ako aj do zvýšenia efektivity výrobných kapacít. Flexibilné plastové predizolované potrubie NRG AustroPUR od rakúskeho výrobcu Austroflex patrí už dnes k najlepším na svete.

V roku 2016 investoval, popri iných zlepšeniach a paralelných projektov, viac ako 1,5 mil. eur do nového vysokotlakého polyuretánového vypeňovacieho automatu. Táto investícia sa ukázala ako kľúčová v rámci rastu produktivity a možností zlepšenia. Uvážte sami, že zlepšenie lambdy z 0,0246 W/mK na dnešnú hodnotu 0,0219 W/mK pri zachovaní vynikajúcej flexibility peny je zaujímavé.

Na trhu sú medzitým systémy aj s nižšou lambdou (aj priamo v ponuke NRG flex), ale nie vždy ide iba o lambdu. Dôležitá je celková strana na 1 m potrubia a tá je závislá ako od lambdy tak aj od hrúbky izolácie. V tomto smere je NRG AustroPUR unikátne riešenie s aktuálne maximálnou hrúbkou izolácie pre štandardnú aj plus verziu.

Ako sme písali v úvode, už od roku 2010 sa produkovali v Rakúskom Gödersdorfe pri Villachu vysoko kvalitné polyuretánom izolované flexibilné potrubia. Novou investíciou vznikla v Európe najmodernejšia linka na izolovanie flexibilných potrubí polyuretánom, toto iba podrháva technologickú inovatívnosť a vízie spoločnosti Austroflex.

Možnosť voľby nadúvadla medzi cyklopentánom a CO2 je len jednou ukážkou z možností, ktoré ponúka táto linka. V tejto chvíli môžeme skonštatovať, že po viac ako 3 sezónach nasadenia si stále zachováva svoje kvality a nadčasovo zvolenú technológiu dokáže využiť tak, aby bol produkt stále na špičkovej úrovni.

Podčiarkuje to strategické smerovanie nášho dodávateľa a orientáciu na neustále zlepšovanie vlastoností predizolovaných potrubí NRG AustroPUR.

PUR pena sa vyznačuje extrémne jemnou bunkovou štruktúrou a veľkou hustotou uzavretých buniek, toto umožňuje najnižšie tepelné straty pri zachovanej vysokej flexibilite.

Prebehlo rozšírenie výrobného závodu Austroflex s celkovou investíciou 5,5 milióna €. Nové plochy slúžia pre nové výrobné linky a sklady. Rodinná spoločnosť sa zameriava predovšetkým na udržateľné pracovné miesta s dlhodobou lojalitou zamestnancov.

V súčasnosti zamestnáva okolo 80 ľudí, z ktorých sú mnohí doteraz druhou generáciou, ktorá pracuje v Austroflex. „Aktuálne predstavuje výroba potrubia viac ako 50 % našich tržieb. Tu sme strojnásobili objem výroby za posledných päť rokov, „opisuje tento búrlivý vývoj konateľ Stefan Aichholzer. Preto sa teraz opäť investuje 5,5 milióna €. Austroflex kúpil susedné pozemky a budovy a upravil tam halu na výrobné, kancelárske a skladové priestory.

Pribudli dve nové výrobné linky. „Tieto veľké investície sú možné len vtedy, ak majiteľ spolupracuje a je ochotný nechať peniaze v spoločnosti. K tomu potrebuje finančnú silu a odhodlanie „. Austroflex vyrába predizolované potrubie s najnižšími tepelnými stratami. Tým výrazne prispieva k udržateľnému rozvoju tepelných sietí.

Dôležitý je, ale celý proces, a preto k tomuto ekologickému nastavenie zahŕňajú aj to, že na strechu haly spoločnosti bol pred pár rokmi nainštalovaný obrovský fotovoltaický systém (1,4 GWP).

Tento krok výrazne posúva energetickú bilanciu spoločnosti a zvyšuje podiel obnoviteľnej energie. „Sme presvedčení, že našimi výrobkami zásadne prispievame k energetickej účinnosti a úsporám energie, „uzatvára majiteľ Jakob Hraschan.

IMG 0013
Stefan Aichholzer, konateľ a Jakob Hraschan, zakladateľ Austroflex Rohr-Isoliersysteme GmbH | Zdroj: NRG flex

Flexibilné plastové predizolované potrubie NRG AustroPUR spája dôsledne zvolené kvalitné suroviny tak, aby vznikol vysoko flexibilný systém s veľmi nízkymi tepelnými stratami.

Kombinácia vynikajúcich izolačných vlastností polyuretánovej peny (PUR), s ktorou sú izolované PE-Xa trubky pre médium, spolu s vrstvou veľmi flexibilnej sieťovanej polyetylénovej izolácie (XPE) a robustným rebrovaním vonkajšie chráničky, dávajú tomuto systému jedinečnú flexibilitu.

Výsledkom tejto unikátnej kombinácie je potrubie NRG AustroPUR, flexibilná aj pri nižších teplotách s minimálnymi tepelnými stratami a certifikátom na pozdĺžnu uzáveru proti vode.

Sortiment dopĺňa potrubie NRG AustroPEX izolované vrstvenú sieťovanou polyetylénovou izoláciou (XPE). Dané tepelno-izolačné vlastnosti zaručujú pri bežných prevádzkových podmienkach tepelnú stratu 1 K · km-1. Vysoká flexibilita a nízka váha potrubia predurčujú tento systém pre rýchlu a efektívnu pokládku.

Dĺžky štandardných návinov, až do 260 m, umožňujú minimalizovať počet spojov a tým aj zrýchliť realizáciu projektu. Polomery ohybu potrubia sú, vďaka skladbe izoláciou a vonkajšieho rebrovanie, extrémne nízke a ľahko sa na stavbe dajú dosiahnuť – pre d90 je to iba 1,0 m!

Takto je možné trasu prispôsobiť aj v zastavaných územiach a obísť prekážky vo výkope či realizovať domové prípojky bez použitia kolena. Samozrejme aj potrubie NRG AustroPUR možné kombinovať do hybridný siete spolu s oceľovými predizolovanými potrubiami. Neváhajte nás kontaktovať a spoločne pre vás pripravíme optimálne riešenie vášho projektu.

www.nrgflex.sk

Zdroj: PR článok NRG flex