image 93840 25 v4
Galéria(10)

Renovácia PVC a vinylových podláh

Partneri sekcie:

Predstavujeme nový Bona Elastic System na renováciu pružných podlahovín, ako sú vinyl, PVC, guma a pod. Systém je vhodný na nové podlahy, renováciu aj údržbu pružných podláh.

2
3
4
5
6
7
8
9

Predstavujeme 3 pracovné postupy:

1. NAJJEDNODUCHŠÍ.

Ihneď po inštalácii elastickej podlahy aplikujte ochranný náter Bona ES 100. Náter slúži ako ochranná vrstva proti vniknutiu nečistôt, čo znamená ľahšiu údržbu podláh. Táto ochranná vrstva sa musí po niekoľkých mesiacoch zopakovať, zvlášť v komerčných priestoroch, pretože tu sa upratuje častejšie, a teda sa ochranná vrstva opotrebováva.

2. TRVALEJŠÍ EFEKT.

Ihneď po kladení novej podlahy odporúčame podlahu vyčistiť, ľahko prebrúsiť Bona Diamantovým brusivom zrnitosti P120 a potom podlahu ošetriť dvojzložkovým polyuretánovým lakom Bona ES 200. Lak dlhodobo chráni novopoloženú elastickú podlahu pred nečistotami, poškriabaním a zničením, teda ponúka dlhodobú ochranu na ľahšiu údržbu.

3. ÚPLNÁ RENOVÁCIA PRUŽNEJ PODLAHY.

Ak je podlaha značne opotrebovaná, poničená alebo chceme zmeniť farbu podlahy, potom zvolíme nasledujúci postup, ktorý je vyobrazený na fotografiách pracovného postupu nižšie.

Stav podlahy pred renováciou. Podlaha, ktorá bola silne zaťažovaná, v komerčnom priestore.

Najprv prebrúsime okraje suchou metódou pomocou excentrickej brúsky a Bona Diamantovým brusivom .

Aplikujeme čistič Bona ES Deep Clean pomocou mopu a necháme chvíľu pôsobiť.

Podlahu prebrúsime namokro pomocou tanierovej brúsky Bona Bona Flexisand 1.9, unášača Bona Power Drive a pomocou Bona Diamantového brusiva zrnitosti P80. Takto z povrchu vybrúsime špinu, zvyšky čistiacich a leštiacich prípravkov a náterov.

Podlahu neutralizujeme čistou vodou pomocou stroja Bona Power Scrubber. Podlaha bude vyčistená od zvyškov čistiaceho produktu.

Namiešame dvojzložkovú farbu Bona ES 200 (sivá RAL 7004).

Aplikujeme farbu ES 200 – sivá a svetlomodrá.

Aplikujeme tzv. chipsy pomocou aplikačnej pištole rozprášením po podlahe. Podlaha dostane zaujímavý nádych.

Použijeme vetráky na riadne zaschnutie miestnosti. V našom prípade cca 3 hodiny a aj napriek tomu, že podlaha ľahko lepí, na farbu nanesieme ochranný náter Bona ES 200. Náter zabezpečí, aby pri údržbe nedošlo k vymývaniu pigmentu z farby či k odstráneniu tzv. chipsov z povrchu náteru. Polyuretán vytvorí hladký povrch, ktorý možno ľahko udržiavať.

Podlaha po renovácii. Po cca 2 dňoch riadneho schnutia je podlaha pripravená na plnú prevádzkovú záťaž.

ZDROJ: PR článok spoločnosti BONA CR, spol. s r.o.