Partner sekcie:
  • Stavmat
  • Vaillant
  • KM BETA

Podlaha s cementovým systémom

Podlaha s cementovým systémom

Špecializované „lifestylové“ obchody, ktoré sa označujú pomenovaním Concept Store vznikli práve v Taliansku. Vyhľadávané sú nielen pre šírku sortimentu, ale aj pre nápaditý interiér. Zásadným rozdielom oproti bežným butikom je dôraz na kultúru predajne.

Zákazníci v nich hľadajú predovšetkým inšpiráciu a zážitok. Pre úspech je preto dôležité navodiť správnu atmosféru. Architekti sa pri návrhu špecializovaného obchodu neďaleko Turína rozhodli skombinovať pôvodné tehlové murivo s pohľadovým betónom. Predstavu o originálnej dekoratívnej úprave so vzhľadom pohľadového betónu na podlahách i stenách splnil cementový systém Ultratop Loft. Podlahy sa realizovali hrubozrnnou cementovou pastou s prirodzeným farebným odtieňom. Na steny sa použila biela jemnozrnná cementová pasta.

Concept Store v San Maurizio Canavese, Taliansko.

Na podlahách a stenách vznikol pomocou tejto inovatívnej bezškárovej úpravy dokonale rovný povrch. Minimalistický interiér necháva vyniknúť výnimočné výrobky a mení predajňu na miesto na objavovanie. Použitie cementových systémov je ideálne na dosiahnutie prenikavého estetického efektu v priestoroch, ktoré sú vystavené intenzívnej záťaži. Vďaka svojim výnimočným vlastnostiam sú vhodné nielen na zhotovenie podláh v občianskych stavbách, akými sú napríklad obchody, reštaurácie, recepcie, súkromné vily, kaviarne, hotely či showroomy. Bezpečne ich možno využiť aj v priemyselných objektoch.

Cementové systémy dosahujú estetický efekt v priestoroch, ktoré sú vystavené intenzívnej záťaži.

Zdroj: MAPEI

KategóriePodlaha