Nevšedná hexagonálna dlažba H-E-X a mestský mobiliár

image 99345 25 v1

Hľadáte si k domu dlažbu? Nebojte sa netradičných foriem a riešení. Inovatívny spôsob prepojenia vonkajšej dlažby a mestského mobiliára – to je Systém H-E-X. Prapôvod tohto systému je v prírode, pričom priamou inšpiráciou boli čadičové stĺpcové útvary, ktoré kryštalizujú do šesťuholníkových foriem.

Spoločnosť PRESBETON predstavuje hexagonálnu dlažbu HEX, ktorá spoločne so zatrávňovacími prvkami a kvetináčmi tvorí ucelený systém so značnou variabilitou a skladnosťou. Jeho hlavnou prednosťou je postupný a nenásilný prechod vydláždených plôch do zatrávnenej zelenej plochy. Systém dopĺňajú prvky na sedenie H-E-X, H-E-X DEFORM a stôl H-E-X, ktorých podstava má rovnaký formát ako dlažba, a umožňuje tak priame vloženie do vyskladanej plochy. Vegetačná aj plná dlažba má hrúbku 80 mm a je dimenzovaná na prejazd vozidiel do 3,5 t.

Súčasťou systému sú aj dva typy lavičiek a odpadkový kôš, ktoré svojím tvarom skvele ladia s ostatnými prvkami. Ďalej sem patria zahradzovacie stĺpiky, ktoré sú vyrábané buď s osvetlením (LED pásiky), alebo bez osvetlenia. K dispozícii je tiež stojan na bicykle, ktorý je veľmi variabilný a jeho kapacitu je možné meniť podľa priania zákazníka.

Systém H-E-X je určený nielen na verejné priestranstvá, ale aj na spevnené plochy v okolí rodinných domov, ktorých majitelia sa neboja byť originálni a uvítajú prepojenie betónu s prírodou.

Všetky betónové prvky tohto systému sú mrazuvzdorné a opatrené impregnáciou Protect System TOP.

Autorom týchto nevšedných betónových prvkov je NEXT Level Studio v spolupráci so spoločnosťou PRESBETON.

www.presbeton.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti PRESBETON Nova, s.r.o.