Partneri sekcie:
  • OSMA
  • STAVMATSTAVEBNINY

Plechová strecha, ktorá funguje …

plechova strecha ktora funguje ...

O plechových strešných krytinách sa už toho popísalo veľmi veľa. Ako sa hovorí, „koľko ľudí, toľko chutí“, preto aj vo svete strešných krytín tento typ zastrešenia nájde svojich priaznivcov, ako aj tých, ktorí náklonnosť k nemu nezdieľajú. V každom prípade, plechové krytiny sa  na Slovensku používajú pomerne dlho a vôbec to nevyzerá, žeby im odzvonilo.

Výrobcovia, ako napríklad Lindab, stále vylepšujú materiály používané na ich výrobu a predlžujú tak ich životnosť.  Základné výhody však zostávajú nemenné. Celistvosť krytiny a jej nízka hmotnosť jej dávajú náskok pred ostatnými materiálmi. Minimum škár a spojov je základným plusom tejto strešnej krytiny. Hladký povrch plechových krytín sa nešpiní a nie je nasiakavý. Vďaka tomu plechové krytiny skvele odolávajú mrazu. Pretože sa do plechovej krytiny nedostáva voda, nehrozí degradácia vplyvom zamrznutia a následnej expanzii v štruktúre materiálu.

Menej je niekedy viac
Neodškriepiteľnou výhodou plechových strešných krytín je jej hmotnosť. Jeden m2 strešnej krytiny Lindab váži približne 10 krát menej ako betónové, alebo keramické krytiny. Vďaka tomu nezaťažuje spodnú stavbu a obvodové steny domu, nie je vždy potrebná výmena pôvodného krovu, čo šetrí Vašu námahu pri hľadaní kvalitných tesárov, taktiež čas vynaložený na rekonštrukciu a samozrejme nemalé finančné prostriedky.

Švédska oceľ, základný vstupný materiál
Hrúbka plechu a kvalita ocele zabezpečuje Vašu istotu pod novou strechou a samozrejme životnosť krytiny. Lindab, ako jeden z mála výrobcov vyrába strešné krytiny zo švédskej konštrukčnej ocele, ktorá zabezpečuje tuhosť krytiny pri zaťažení vetrom a snehom a tiež jej tvarovú stálosť pri teplotných rozdieloch. Veľmi dôležitá je aj vrstva zinku na oceľovom jadre, ktorej úlohou je zabrániť vzniku korózie na krytine. Na trhu existuje veľa konkurenčných výrobkov, ktoré túto vrstvu majú minimálnu alebo nulovú. Taktiež dôležitý prvok pri farebnej povrchovej úprave je UV stabilizátor, ktorý zabezpečuje farebnú stálosť krytiny. Stavte na kvalitného výrobcu, osvedčenú značku a špičkový materiál. Nedržte sa hesla „Skúpy dvakrát kúpi“.

Ako je to s hlučnosťou?
Obvyklou a často rozšírenou obavou, ktorá záujemcov od kúpy plechovej strechy odrádza, je jej hlučnosť pri daždi a vetre. Samozrejme, že plech nepohltí hluk natoľko ako napríklad asfaltová strešná krytina, alebo betónový povrch, avšak samotnou profiláciou strešnej krytiny sa plocha na rezonanciu zmenšuje. V prípade obývaného podkrovia samotná tepelná izolácia plní aj akustickú funkciu, takže vaše obavy z hlučnosti plechových krytín sú bezpredmetné.

Krytiny aj bez viditeľných kotviacich skrutiek

V ponuke spoločnosti Lindab nájdete aj unikátne plechové krytiny, ktoré sa nekotvia skrutkami v ploche krytiny. Takýmto spôsobom je odbúraný strach a obava z prevŕtania novej krytiny kotviacimi skrutkami.  Navyše strešné krytiny Lindab Goodlock a Lindab Click charakterizuje výnimočný a  moderný dizajn.

Nekonečné variácie a možnosti
Slovenský výrobca Lindab vám ponúka 8 typov strešných krytín, v rôznych hrúbkach, v štyroch
materiálových a 21 farebných vyhotoveniach. K tomu viac ako 50 komponentov špičkového
odkvapového systému a mnoho ďalších produktov určených pre stavebníctvo. Na naše produkty vám poskytneme písomnú záruku od 15 – 30 rokov v závislosti od typu povrchovej úpravy. Životnosť našich krytín je však 40 – 60 rokov.

Výber strechy pod kontrolou

Ako teda z pozície laika a majiteľa domu mať realizáciu svojej strechy aspoň trochu pod kontrolou? Dajte prednosť strešným krytinám, ktoré majú vybudované meno a na trhu sú už dlhšiu dobu. Následne si nechajte priamo u vybraného výrobcu spracovať cenový rozpočet s výpisom prvkov. Je to štandardný servis, ktorý dnes ponúka každý väčší dodávateľ strešných krytín, vo väčšine prípadov bezplatne.

Či už ide o plechovú krytinu, alebo iný materiál, jedno majú spoločné. Pokiaľ chýba kvalita strešného materiálu, alebo je prevedená neodborná montáž, po krátkom čase budete znovu stáť pred otázkou, čo s vašou strechou. Preto sa pri výbere strešnej krytiny a výbere realizačnej firmy kompromisy ani najlacnejšie varianty nevyplácajú.

Stojíme si za kvalitou našich produktov!

Na slovenskom trhu sa v posledných rokoch objavilo množstvo výrobcov alebo dovozcov lacných plechových strešných krytín, ktoré sa na prvý pohľad takmer vôbec neodlišujú od kvalitných strešných krytín spoločnosti Lindab.

Myslíte na to, že strechy sa nekupujú na jednu sezónu. Okrem toho plní tú najdôležitejšiu úlohu. Chráni tých, ktorí pod ňou bývajú. Rozhodnutie je na Vás!

Lindab, a.s.
www.stresnysystem.sk | www.lindab.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Lindab, a.s.

–>–>