Partneri sekcie:

Komínový systém zaručí používateľovi flexibilitu

Komínový systém zaručí používateľovi flexibilitu

Stavba rodinného domu sa v súčasnosti oplatí. Budovaniu vlastného príbytku nahráva niekoľko faktorov – prijateľné ceny stavebných materiálov, klesanie ceny stavebných prác či dlhodobá hodnota rodinného domu. Naprojektovaním vhodných materiálov a výrobkov možno užívateľovi domu zabezpečiť nielen pohodu, ale aj flexibilitu a zároveň mu ušetriť výdavky na energie v budúcnosti.

Úsporu finančných prostriedkov možno docieliť správnym výberom vykurovacej sústavy a voľbou vhodného komínového telesa. Komín s dobrým ťahom, dostatočnou odolnosťou a tesnosťou dokáže zaručiť pocit dlhodobej tepelnej istoty. Komíny Schiedel sú univerzálne a možno ich pripojiť na turbo kotol, kondenzačné kotly, plynové kotly, ale aj na kozubovú vložku či piecku. Návrhom komínového systému možno používateľovi aj pri zmenených podmienkach zabezpečiť dostatok tepla za čo najnižšie náklady.

Ponúknite používateľovi slobodu výberu

Pre používateľa je významným prínosom možnosť výberu paliva. Preto treba na alternatívne možnosti vykurovania myslieť už vo fáze projektovania rodinného domu. Keďže pripojenie viacerých druhov paliva na jeden prieduch sa v európskej legislatíve nepovoľuje, vhodnou voľbou je viacprieduchový komín. Návrh dvoch prieduchov – pre plynový kotol s možnosťou zmeny paliva napríklad na peletky (plastová rúra výfuku sa využiť nedá) a druhý prieduch na tuhé palivo – umožňuje nezávislosť.

Prostredníctvom naprojektovania vhodného komína možno používateľom zaistiť dlhodobú prevádzkovú bezpečnosť a flexibilitu a zároveň aj tepelnú pohodu počas celého roka. Ľudia, ktorí majú k dispozícii druhý komínový prieduch na kachľovú pec alebo kozub, nemusia mať strach ani z pozastavenia dodávok plynu.

Flexibilitu prinášajú komínové systémy
Možnosť voľby medzi viacerými zdrojmi energie a zároveň maximalizáciu ekonomickej a vykurovacej efektívnosti prináša komínový systém. Komínové systémy Schiedel majú rúru vyrobenú z technickej keramiky, ktorá prispieva k pohodlnému a bezpečnému bývaniu. Šamotová vložka dokáže odolávať vlhkosti, vysokým teplotám i prieniku kondenzátu, preto si vďaka nej môže používateľ zvoliť akýkoľvek typ vyhovujúceho vykurovacieho paliva.

Prechod na iné palivo či vykurovacie teleso je jednoduchý, bez náročnej prestavby či dodatočného vložkovania komína. Komínové systémy Schiedel sú nielen univerzálne, ale vďaka svojej konštrukcii aj bezpečné. V porovnaní so staršími komínmi tvorenými len jednou vrstvou nevznikajú pri systémových komínoch praskliny.

Schiedel ABSOLUT vhodný do každého domu
Medzi bezpečné, hygienické, ale aj tesné komíny patrí Schiedel ABSOLUT. Skladá sa z keramickej šamotovej rúry, ktorá znižuje teplotný rozdiel medzi vnútorným a vonkajším povrchom. Tým sa znižuje napätie v materiáli a zväčšuje sa tepelná odolnosť komína.

Komínový systém ABSOLUT sa vyznačuje veľkou tesnosťou, ktorá zabraňuje prieniku vlhkosti, ale aj úniku energie. Preto sú komínové systémy Schiedel vhodné aj pre nízkoenergetické a pasívne domy. Vďaka špičkovej konštrukcii týchto komínov možno podporovať ochranu životného prostredia a zároveň šetriť energiou. Aj keď komín nemôže spotrebovať nijakú energiu, správne skonštruovaný sa považuje za integrovanú súčasť energeticky úspornej výstavby, a teda umožňuje úsporu energie.

S komínovým systémom Schiedel ABSOLUT možno využívať energeticky úsporné prístroje s čo najväčšou účinnosťou. Konštrukcia komína ABSOLUT zaisťuje bezpečný odvod spalín, chráni používateľov pred vyhorením domu a súčasne umožňuje slobodný výber vykurovacieho paliva i spotrebiča.

Viac užitočných informácií o systémových komínoch nájdete na www.schiedel.sk.

Foto: Schiedel

KategórieKomínyZnačky