Spoznajte nové riešenia pre teplo a teplú vodu

Ako sa môžu domácnosti pripraviť na budúcnosť? Napríklad s najmodernejšími závesnými kotlami, ktoré na mnoho rokov zabezpečia komfortné bývanie a dostatok teplej vody. Sú efektívnejšie, počas svojej prevádzky môžu v domoch i bytoch ušetriť až tretinu plynu (v porovnaní so starým kotlom).

Spoločným menovateľom dvoch noviniek značky Protherm je nová unikátna technológia s názvom FlameFit zaručujúca optimálne spaľovanie. Automaticky prispôsobuje spaľovanie aktuálnemu zloženiu plynu, čím kotly dosahujú väčší rozsah modulácie výkonu, úsporu spotreby plynu a tiež nižšie emisie.

Ich druhou spoločnou vlastnosťou je funkcia SmartShower. Zatiaľ, čo sa človek vo vani či sprche namydlí, udržuje po dobu troch minút stabilnú teplotu (aj keď je voda vypnutá), čím pomáha domácnostiam šetriť s vodou.

Zdroj: Protherm

Inteligentná technológia

Viac spoľahlivosti, efektívnosti aj inovatívnych funkcií prináša nový kotol Tiger Condens (20 kW alebo 30 kW, A+/A). Vďaka dvom zabudovaným 21 l zásobníkom teplej vody zabezpečí prípravu teplej vody i vykurovanie v byte, ale aj vo väčších obytných priestoroch – viacgeneračných domoch, dvojdomoch či dvoch bytových jednotkách.

Umožňuje súčasný odber teplej vody z viacerých miest domácnosti naraz, bez problémov či výkyvov jej teploty, dokáže tak konkurovať zariadeniam so samostatným veľkým zásobníkom. Poskytuje až 200 l teplej vody s teplotou 40°C, a to už do desiatich minút po predchádzajúcom vyčerpaní teplej vody zo zásobníkov.

Kotol sa navyše sám učí, umožňuje to jeho inteligentná technológia Isodyn3. Riadi sa podľa zvykov konkrétnej domácnosti a pamätá si, kedy a koľko horúcej vody sa využíva. Ukladá si totiž časové obdobia s vysokým a nízkym dopytom. Ak je požiadavka na teplú vodu malá alebo žiadna, zariadenie sa prepne do úsporného režimu, prípadne sa vypne.

Prináša to novú úroveň pohodlia, maximalizáciu dodávky teplej vody a zároveň úsporu v spotrebe plynu. Ovládanie kotla uľahčuje nový dotykový displej. Štruktúra jeho menu je logická, jednoduchá a zladená s regulátorom.

Zdroj: Protherm

Pohodlie aj úspory

Výnimočný komfort a nové možnosti šetrenia ponúka aj plynový kondenzačný kotol Panther Condens (24 kW, A+/A) s prietokovým ohrevom teplej vody. Nezaberie veľa miesta a vďaka vykurovaniu i príprave teplej vody zabezpečí maximum pohodlia. Vhodný je pre byty, prípadne menšie domy s dvoma až tromi ľuďmi.

Vynikajúce výsledky dosahuje vďaka špičkovej kondenzačnej technológii. Kondenzačný kotol Panther Condens prináša významné úspory pri odbere teplej vody. S funkciami SmartShower a Komfort je na odber pripravená ihneď a nie je potrebné nechať vodu dlho odtiecť. Výsledkom je významné skrátenie čakacej doby na teplú vodu a zníženie jej spotreby v priemere až o dva litre pri jednom odbere. To pre trojčlennú rodinu predstavuje úsporu až 28 kubických metrov vody ročne.

V prípade, že sa nové kotly značky Protherm skombinujú so systémovým regulátorom MiPro Sense, prichádzajú do úvahy aj ďalšie najmodernejšie funkcie či kombinácie s tepelným čerpadlom a solárnou zostavou.

www.protherm.sk

Zdroj: PR článok Vaillant Group Slovakia, s.r.o.