Riešenie vysokej odolnosti podláh podzemného parkoviska v nitrianskom objekte Orbis

Vnútorné aj vonkajšie parkovacie plochy sú denne vystavené nadmernej prevádzkovej záťaži. Investor v nitrianskom objekte Orbis hľadal efektívne a dlhotrvajúce riešenie pre svoje viacpodlažné podzemné parkovisko. Vďaka úzkej spolupráci s Mapei sa rozhodol pre systém MAPEFLOOR PARKING. Jeho aplikácia bola jednoduchá a premyslená – a finálny výsledok tak dosiahol požadovaný efekt.

Pri výbere a aplikácii konkrétneho riešenia bola okrem druhu podlažia zohľadnená aj exponovanosť nielen celého objektu, ale aj konkrétneho úseku parkoviska. Vďaka premyslenému návrhu je predpoklad, že systém si bude spoľahlivo plniť funkciu dlhé roky.

Systém MAPEFLOOR PARKING spĺňa požiadavky na vysokú odolnosť parkovacích plôch, a tiež ponúka viacero riešení s ohľadom na umiestnenie a účel využitia (napr. Mapefloor Parking RLT, ME a ID).

Zdroj: MAPEI SK

Realizácia podláh parkovísk nikdy nebola efektívnejšia

Viacvrstvový epoxidový bezškárový podlahový systém Mapefloor Parking RLT je ideálny do priestorov, ktoré sú namáhané intenzívnym alebo ľahkým prevádzkovým zaťažením od chodcov a vozidiel. Vhodný je najmä na zhotovenie podláh na najnižšom podlaží podzemných parkovísk. Jeho výhodou je možnosť aplikácie priamo na betónový podklad – v hrúbke 0,8 až 1,2 mm. Vyznačuje sa mechanickou odolnosťou proti opotrebovaniu a oderu.

Polyuretánové bezškárové systémy Mapefloor Parking ID  a Mapefloor Parking ME sa vyznačujú dobrou schopnosťou premostenia dynamických trhlín. – toto je tu tak nejako vsunuté a veľmi mi to nesedí pri čítaní článku

Zdroj: MAPEI SK

Mapefloor Parking ID je vhodný pre realizáciu podláh v medzipodlažiach a rampách podzemných parkovísk. Aj vďaka protišmykovej úprave zaručuje bezpečnosť chodcov bez ohľadu na poveternostné podmienky. Možnosť vyhotovenia konečnej úpravy v rôznych farbách poskytuje mimoriadnu všestrannosť pri použití napríklad pri vyznačovaní plôch podľa účelu ich použitia t.j. parkovacie miesta, tranzitné zóny, chodníky pre peších, dopravné značenie a symboly.

Mapefloor Parking ME je bezškárový, pružný , viacvrstvový polyuretánový systém vhodný na pohyb motorových vozidiel. Systém je charakteristický vysokou schopnosťou premostenia trhlín a protišmykovým efektom. Využíva sa na medzipodlažiach prípadne rampách viacpodlažných parkovísk. Vyznačuje sa odolnosťou proti obrusovaniu, mechanickej záťaži ale aj chemickým látkam ako sú napr. oleje, palivové hmoty, rozmrazovacie soli, a pod.

Viac informácií nájdete na: www.mapei.sk.

Zdroj: PR článok MAPEI SK, s.r.o.