Okná budúcnosti

Partneri sekcie:

Koncových zákazníkov pri výbere okien už v súčasnosti nezaujíma len ich dizajn a tepelnoizolačné vlastnosti, ale aj ich ekologická stopa. Udržateľná budúcnosť stojí aj v popredí spoločnosti Deceuninck. Na trh prichádza s novým radom okenných profilov Phoenix, ktorý optimálne využíva obnovu a recykláciu a dáva použitým materiálom druhý život.

Deceuninck už roky prevádzkuje vlastnú recyklačnú linku v belgickom Diksmuide, ktorej kapacita je 45 000 ton PVC ročne. Každý rok tak možno zachrániť 2,3 milióna starých okien a dverí pred skládkou či spaľovňou. Oproti novému materiálu ušetrí recyklovaný plast až 90 % energie.

Prvý profilový systém na trhu 100 % z recyklovaného PVC so stavebnou hĺbkou 76 mm.
Prvý profilový systém na trhu 100 % z recyklovaného PVC so stavebnou hĺbkou 76 mm. | Zdroj: Deceuninck

Recyklovaný okenný profil

Phoenix Infitnity 76 X je prvý profilový systém, ktorý je 100 % z recyklovaného PVC. Tradičný rovný dizajn sa tu stretáva s minimalistickou geometriou. Tvorí ho rám vystužený tepelnou výstužou Forthex a krídlo s oceľovou výstužou.

Profil disponuje stavebnou hĺbkou 76 mm so stredovým tesnením, ktoré zaručuje optimálnu ochranu proti poveternostným vplyvom. Recyklované okenné profily sú v ponuke v 50 farebných variantoch v štyroch rôznych štýloch: prírodné drevo, farbené drevo, plné farby a metalické farby.

 Viac sa dočítate na www.deceuninck.sk.

Zdroj: Deceuninck