Väčšie okná presvetlia interiér

Partneri sekcie:

Viac denného svetla prinášajú do miestností okná s extrémne štíhlymi profilmi Elegant. Možnosť špeciálnej technológie lepenia umožňuje realizáciu klasických i obzvlášť veľkých a napriek tomu stabilných okien.

Okenný profil Elegant sa hodí pre moderné architektonické koncepty, rustikálne stavby, rodinné domy, ale aj administratívne či kancelárske budovy.

Zdroj: Deceuninck

Subtílny plastový profil

PVC systém Elegant možno použiť na výrobu okien do veľkosti až 2,5 metra. Ide o subtílny profil s veľmi malou exteriérovou hranou, vďaka čomu s ním možno získať viac denného svetla bez zníženia tepelnoizolačných hodnôt.

Jedinečný vzhľad profilu Elegant bol ešte vylepšený použitím dodatočnej technológie ThermoFibra, ktorá oceľovú výstuž profilu nahrádza dlhými sklenými vláknami v krídle. Vďaka tomu  možno exteriérovú hranu ešte zmenšiť a spojením s tepelnou výstužou Forthex sa dajú navyše vylepšiť aj tepelnoizolačné vlastnosti systému (Uf = 0,85 W/(m2K)). Hmotnosť finálneho výrobku je nižšia, čo je výhodné pri výrobe, ale aj manipulácii a montáži práve veľkoformátových okien.

Zdroj: Deceuninck

Viac sa o profile Elegant dočítate na www.elegant.deceuninck.com/sk

Zdroj: Deceuninck, spol. s r.o.