Nová kolekcia českých vinylových podlahovín v roliach Fatra LINO

Partneri sekcie:

Český výrobca podlahových krytín Fatra, a.s., uviedol v jeseni na trh novú kolekciu vinylových podlahovín v roliach – so šírkou 2 metre. V priebehu roku 2021 spustil novú výrobnú linku, vďaka ktorej sa rozšírili nielen výrobne kapacity, ale i výrobkové portfólio. S pomocou moderných európskych technológií je tak ponúkaná najvyššia kvalitu s ohľadom na životné prostredie.

Nové kolekcie prinášajú pre vaše projekty nové možnosti. Ak chcete dosiahnuť industriálny dizajn, potom vás potešia vzory kolekcie NFE Comet, ktoré verne imitujú betónové stierky. Na rozžiarenie interiéru môžete využiť širokú paletu farebných vzorov kolekcie NFE Sparkle alebo NFS Virgo. Tie dodajú interiéru jednotný tón v príjemných farebných odtieňoch.

Zdroj: Fatra

Pre náročnejších zákazníkov tu máme unikátnu kolekciu NFE Mars, ktorá ponúka imitáciu dizajnovej skladby drevenej podlahy. Nemožno opomenúť ani kolekciu NFS Wega, ktorá predstavuje tradičnú, a predsa vkusnú imitáciu korkových, kamenných a drevených vzorov.

Na doplnenie celého portfólia bola starostlivo vybraná kolekcia NFE Tauri, ktorá svojím originálnym vzhľadom imitujúcim povrch vesmírnych telies prináša úplne nový element do akéhokoľvek priestoru. Pôvodná obľúbená kolekcia NFE Grit je teraz k dispozícii aj so šírkou 2 m, a to vo všetkých 8 dekoroch imitujúcich kamenné vzory.

NFE Tauri | Zdroj: Fatra

Nová kolekcia v šírke 2 m ponúka obrovské množstvo dizajnových možností, ktoré vzišli z aktuálnych módnych trendov a sú efektívnym riešením do domácností, kancelárií, škôl, zdravotníckych zariadení, hotelov, reštaurácií, ale aj ľahkého priemyslu.

NFE Sparkle
NFE Sparkle | Zdroj: Fatra

Podlahové krytiny okrem svojej estetickej a úžitkovej funkcie musia spĺňať tie najvyššie hygienické štandardy, preto je vrchná vrstva našich podlahovín vytvorená pomocou UV tvrditeľného PUR laku. Vytvrdnutý PUR lak vytvára súvislý film, ktorý umocňuje atraktívny vzhľad dekorov krytiny, zvyšuje odolnosť povrchu proti chemikáliám a uľahčuje údržbu.

PUR lak je ošetrený metódou SILVER block, ktorá vytvára štít proti nežiaducemu pôsobeniu mikroorganizmov. Ochrana je dosiahnutá začlenením aditív na báze zlúčenín striebra do formulácie laku, pritom sa ióny striebra po vytvrdnutí laku stávajú trvalou súčasťou takto vytvoreného filmu. Účinnosť SILVER block ochrany bola testovaná a overená nezávislou skúšobňou podľa medzinárodnej normy ISO 22196:2011.

NFS virgo
NFS Virgo | Zdroj: Fatra

Nových 68 dekorov dopĺňajú už existujúce podlahové krytiny v roliach so šírkou 1,5 m a homogénne podlahoviny v dielcoch, ktoré vynikajú odolným povrchom a elektrickými vlastnosťami.

Sortiment kompletizuje heterogénna stenová krytina MODUL v roliach so šírkou 1,5 m, ktorá nájde využitie v objektoch s ťažkým namáhaním, kde sú kladené vysoké požiadavky na hygienu a ochranu pred mechanickým poškodením stien.

PVC vinylová podlaha ponúka tieto hlavné výhody:

  • PUR ochranná vrstva
  • Vysoký stupeň záťaže triedy 41 – 43
  • Vysoká odolnosť povrchu proti škvrnám a chemikáliám
  • Možnosť kladenia na podlahové kúrenie
  • Vzájomná kombinovateľnosť dekorov
  • Povrch odolný proti baktériám

Zdroj: PR článok Fatra, a.s.