Obývačka bližšie k prírode: nové rohové zdvižno-posuvné dvere od firmy ALUPROF

Obývačka bližšie k prírode: nové rohové zdvižno-posuvné dvere od firmy ALUPROF

Jedni odpočívajú v obývacej izbe, aby sa izolovali od vonkajšieho sveta. Iní snívajú o tom, že chvíľka oddychu, ktorú tam nájdu, zmierni ich únavu. Skutočný útek pred zhonom všedného dňa je však možný iba v harmónii s prírodou.

Záhrada pri dome a kontakt so starostlivo ošetrovanými rastlinami je jedným z najlepších spôsobov relaxácie a zlepšenia nálady. Otvorenie obývačky vonkajšiemu okoliu z dvoch strán je možné vďaka rohovým zdvižno-posuvným dverám ALUPROF MB-77HS. Toto riešenie zaisťuje neobmedzený výhľad von, ako aj možnosť usporiadať hmotu budovy originálnym moderným spôsobom.

Jeden krok do záhrady

Rohové dvere spájajúce obývačku so záhradou ovplyvňujú nielen estetiku interiéru, ale i samotnú fasádu domu. Navyše zohrávajú kľúčovú úlohu pri ochrane pred tepelnými stratami alebo vlámaním. Od toho, aký typ dverí si vyberieme, bude závisieť aj optimálne využitie priestoru obývacej izby a presvetlenie miestnosti. „Používanie je jednoduché dokonca pre deti alebo zdravotne postihnutých.

Mechanizmus použitý v posuvných dverách MB-77HS umožňuje jednoduché zatváranie a otváranie ich krídel. Zároveň pomáha vyhnúť sa niektorým problémom spojeným s usporiadaním priestoru. Systém umožňuje ušetriť miesto, ktoré by sme museli nájsť pre klasické dvere, a samotná konštrukcia pomáha, aby nekolidovali s rozmiestneným nábytkom pri otváraní. Ide o veľmi užitočné a vysokoestetické riešenie. Práve preto sú rohové systémy v poslednej dobe stále obľúbenejšie,“ vysvetľuje Božena Ryszka, manažérka marketingu značky ALUPROF.

Dom otvorený na terasu

Využitie dvoch stien (nie iba jednej) v prípade rohových zdvižno-posuvných dverí MB-77HS prispieva k tomu, že plocha zasklenia budovy je veľmi veľká. Vďaka tomu je interiér objektu zaliaty slnečným svetlom a opticky vyzerá väčší. Riešenie, ktoré vyprojektovali inžinieri firmy ALUPROF, umožňuje vyrobiť krídla s veľkými rozmermi, čo pre architekta predstavuje široké možnosti projektovania. Otvorené rohové zdvižno-posuvné dvere pri vychádzaní priamo do záhrady alebo na terasu znásobujú dojem „otvoreného priestoru“ a umožňujú zachovať odlišný štýl danej miestnosti aj domu. Keď sú dvere zatvorené, tvoria zasklené steny budovy.

Dvere na špeciálne účely

Aby boli posuvné dvere funkčné a estetické, musia byť vyrobené z materiálov najvyššej kvality a musia spĺňať normy na najvyššej úrovni. Výsledkom tohto spojenia je systém MB-77HS. Okrem funkčnosti, pohodlia a estetiky sa vyznačuje aj energetickou úspornosťou. S dvojsklom alebo trojsklom zaisťuje vysoký stupeň akustickej a tepelnej ochrany. Množstvo zasklených plôch, ktoré možno používať pri tomto riešení, dodáva budove ľahkosť a spestruje celkový vzhľad hmoty. Okrem toho vďaka uzatvoreným zasklievacím lištám systém umožňuje vybaviť konštrukciu bezpečnostným sklom bez podstatných zmien v konštrukcii dverí. Pozornosť venovaná bezpečnosti je zvlášť dôležitá, pretože k väčšine vlámaní do rodinných domov dôjde cez dvere zo záhrady.

Inou prednosťou systému je pohodlné otváranie a zatváranie, ktoré zaisťuje elektropohon HS-Master, ovládaný tlačidlom alebo ovládačom. Treba spomenúť aj širokú farebnú škálu, ktorú výrobca ponúka. Možnosť zakúpenia hliníka v ľubovoľnej farbe značne rozširuje varianty projektovania celého priestoru. Vzhľadom na svoje vlastnosti sa môže systém používať nielen v bytovej výstavbe, ale aj vo verejných objektoch – apartmánoch alebo hoteloch. Dokonale zapadá do prúdu modernej transparentnej architektúry. Použité riešenie nielenže ozvláštňuje vzhľad budovy, ale zároveň zaisťuje panoramatický výhľad a lepšie presvetľuje interiér. Rohové zdvižno-posuvné dvere MB‑77HS sú ideálne ako vstavba spájajúca obývačku so zeleňou záhrady. Vďaka nim otvoríme dom energeticky úspornej a bezpečnej budúcnosti.

Viac na www.aluprof.eu