Partneri sekcie:
  • OSMA
  • STAVMATSTAVEBNINY

Ako sa overuje kvalita integrovaných žalúzií ScreenLine

ako sa overuje kvalita integrovanych zaluzii screenline

Integrované medzisklené žalúzie ScreenLine sú nielen unikátnym regulačným riešením, ale aj zhodnocujú cenu samotnej nehnuteľnosti. Aby dokázali tak dlho slúžiť a chrániť príbytky pred teplom a svetlom, museli prejsť mnohými náročnými testami. Poďme si ich priblížiť.

Na integrované medzisklené žalúzie v ostatnom čase čoraz častejšie obracajú svoju pozornosť klienti, ktorí pomaly, ale iste objavujú všetky výhody, ktoré unikátna konštrukcia žalúzií ScreenLine predstavuje, a vedia si spočítať ich návratnosť v časovom horizonte. Integrované medzisklené žalúzie ScreenLine sme vám predstavili iba nedávno, a preto si tu pripomenieme len to najdôležitejšie, čo z nich robí voľbu, o ktorú by ste sa mali zaujímať aj vy.

Praktické aj ekonomické argumenty za

Výhody integrovaného riešenia sú zjavné hneď na prvý pohľad. Okno s integrovanou žalúziou tvorí jeden esteticky čistý a kompaktný prvok, ktorému nikde nič neprečnieva ani netrčí. Okrem architekta, ktorému sa otvárajú nové možnosti využitia napríklad v podobe vnútorných priečok a predelov, zajasajú aj tí, čo si už vyskúšali, aké je to umývať okno so žalúziou, kde prekážajú napnuté lanká a vrchný profil, prípadne rodičia, ktorí ocenia v podstate nulové riziko poškodenia, aj keď sa v blízkosti žalúzií budú hrať ich ratolesti. Integrované riešenie ocenia aj tí, čo majú skúsenosti s použitím a správaním vonkajších žalúzií v silnejšom vetre.

No hlavná výhoda integrovaných medzisklených žalúzií spočíva v ich práci s dopadajúcim tepelným žiarením. Zatiaľ čo tradičné vnútorné žalúzie zatienia iba slnečný svit, ale s teplom slnečných lúčov si už neporadia, medzisklená reguluje aj tento zásadný faktor. V lete sa tak do interiéru domu či bytu dostane omnoho menej tepla. To zlepšuje celkový komfort a v prípade inštalovanej klimatizácie predstavuje aj značné energetické úspory. V zime toto riešenie, naopak, napríklad zabraňuje nechcenému roseniu okien.

Dôkladné testovanie zárukou kvality

Životnosť integrovaných medzisklených žalúzií ScreenLine je daná nielen hermetickým uzavretím pohyblivých súčastí systému medzi dve sklenené tabule a bezdotykovým systémom ovládania, ktorý zaisťuje patentovaný magnetický systém, ale aj náročným, predprodukčným testovaním jednotlivých komponentov. Poďme si ich predstaviť bližšie.

Test životnosti

Test modelu SL22C plisé určeného na vyťahovanie a sťahovanie
Podľa európskych noriem musí byť životnosť žalúzie či rolety minimálne 20 000 cyklov.
ScreenLine prekračuje túto normu dvojnásobne.

Test modelu SL20P určeného iba na naklápanie
Podľa európskych noriem musí byť životnosť žalúzie či rolety minimálne 20 000 cyklov.
ScreenLine prekračuje túto normu dvojnásobne.

Hmlová skúška

Hmlová skúška lamiel pod UV žiarením podľa EN1279-6
Lakované diely žalúzií nesmú uvoľňovanými látkami chemicky poškodzovať pokovenie izolačného skla.

Test magnetických vlastností

Vykonáva sa vo vlastnej klimatickej komore pri teplote 80 °C.
Neodýmbórové ovládacie magnety môžu strácať iba 2 % magnetickej sily za 100 rokov.

Test rozmerovej stability

Skúška rozmerovej stability pri teplote 80 °C
Nosné tkaniny a ovládacie šnúry sa priebežne testujú na odolnosť proti UV žiareniu a rozmerovú stabilitu.

Test emisivity voľných častíc

Test uvoľňovania voľných častíc podľa EN1279-6

Sami sa môžete presvedčiť, že kvalita a odolnosť je pre žalúzie ScreenLine prioritou. Základné materiály, ako aj samotný výrobný proces sú pod neustálou kontrolou tak firemného laboratória, ako aj certifikovaných skúšobní. Všetky produkty ScreenLine sú certifikované poprednými skúšobňami na použitie v izolačných sklách vo všetkých krajinách sveta.

Viac na www.screenline.cz

–>–>