ASB Stavebníctvo Okná a dvere

Okná a dvere

Prečítajte si článok Chyby pri montáži okien a parapetných dosiek, v ktorom sa dozviete o častých chybách pri montáži okien, akými sú napr.: nesprávne zameranie výplní okenných otvorov, použitie nedostatočného, prípadne veľkého množstva montážnej peny, nedostatočné zateplenie ostení a najmä prekladov, nesprávne osadzovanie parapetných dosiek…

Partneri sekcie:

Viac denného svetla prinášajú do miestností okná s extrémne štíhlymi profilmi Elegant. Možnosť špeciálnej technológie lepenia umožňuje realizáciu klasických i obzvlášť veľkých a napriek tomu stabilných okien.

Moderná architektúra je založená na harmonickom spojení interiéru a exteriéru, na minimalistickom a čistom dizajne, ale aj na precíznom prevedení detailov a ich dokonalom súlade.

Široký sortiment produktov pre všetky typy dverí, rôznych tvarov, s možnosťou individuálneho nastavenia a použitia.

Plastové okná a dvere sú stále populárnejšie. Dôvody sú jasné – majú skvelé tepelno-technické vlastnosti, šetria energiu, majú dlhú životnosť a nároky na ich údržbu bývajú minimálne. Napriek tomu odborníci radia venovať im aspoň raz ročne zvýšenú starostlivosť. A práve jarné mesiace znamenajú ideálnu príležitosť, pretože zima dáva oknám aj dverám poriadne zabrať!

Pri výbere okenných systémov pre súčasnú architektúru sú nevyhnutné nielen výborné technické parametre, ale aj vizuálne aspekty. Dominanciu preberajú štíhle a minimalistické profily, ktoré sa poľahky dokážu prispôsobiť akémukoľvek architektonickému dizajnu stavby.

Internorm je známy svojimi inováciami na trhu s oknami. Už v roku 1963 začal s výrobou prvého plastového okna. A ako priekopník v tejto oblasti v Rakúsku neustále svoje produkty vyvíja a vytvára revolúciu nielen v oblasti okien, ale aj vchodových dverí.

Podstatou úspechu značky DORSIS je vlastne paradox - skutočná kvalita konceptu spojujúca dvere a skryté zárubne je v tom, že finálny produkt v miestnosti nie je vidieť. Zárubňa a pánty sú totiž kompletne skryté v stene, medzi dverami a stenou je viditeľná iba tenká medzera.

Obe ruky plné a pred Vami klasické otváravé dvere s kľučkou ... Situácia, ktorú už zažil každý z nás. Výmenou klasických dverí za interiérové posuvné dvere, budú tieto problémy minulosťou.

Svet okien sa za posledných dvadsať rokov výrazne zmenil a nie je to len otázka dizajnu, ale aj materiálu a konštrukcie. Špičkový výrobca dokáže navrhnúť a vyrobiť profil, ktorého konštrukcia nepotrebuje nevyhnutne hrubé steny, ale skôr kvalitnú receptúru materiálu a technológie.

Inštalácia tieniacej techniky do rodinných domov je čoraz častejšia a prax ukazuje, že sa bez nej moderné domy už ani nezaobídu. Vykurovanie a chladenie sú zodpovedné za 80 % spotreby energie v obytných budovách.