Novinka medzi sanačnými omietkami pre historické objekty

Medzi najčastejšie problémy historických budov patria problémy so zavlhnutými stenami, soľami alebo neestetickými a nebezpečnými plesňami. Použitie odvlhčovacích omietok patrí medzi účinné spôsoby ako dosiahnuť príjemné, a najmä zdravé prostredie aj v starších budovách. Mape-Antique NHL Eco Restaura je novinkou, ktorá sa úspešne používa pri oprave architektonicky významných historických objektov.

Makroporézna omietka Mape-Antique NHL Eco Restaura na báze prirodzene hydraulického vápna je vyrobená z recyklovaných materiálov a neobsahuje cement.

Určená je na vyrovnanie podkladových vrstiev, omietok a rôznych povrchových úprav. Aplikuje sa v hrúbke od 3 do 30 mm v závislosti od potreby a podkladu.

Zdroj: MAPEI

Ideálne riešenie pre historické budovy

Maltu možno použiť na vyhladenie pôvodných náterov, ale aj ako kompenzačnú omietku na rôznych druhoch muriva (kameň, tehla, tuf a mix). Môže slúžiť aj ako pohľadová konečná vrstva – najmä na murive historického a architektonického významu.

Mape-Antique NHL Eco Restaura je biela paropriepustná malta, určená na opravy rôznych typov podkladov. V kombinácii s výstužnou sieťkou Mapenet 150 a Mapetherm Net dokáže vyrovnať steny – za predpokladu, že sú pevné, čisté a dokonale pripevnené k podkladu.

Malta si svoje využitie nájde nielen v historických objektoch, ale aj v novostavbách.

www.mapei.sk

Zdroj: MAPEI SK, s.r.o.