Partner sekcie:
  • Metrostav Slovakia

Modernizácia Vodného diela Gabčíkovo: Metrostav splnil prvý míľnik

demontáž oceľových vrát pravej plavebnej komory Vodného diela Gabčíkovo 3

Spoločnosť Metrostav splnila prvý míľnik modernizácie plavebných komôr, ktorým bolo odovzdanie projektovej dokumentácie. Zároveň finišujú práce na demontáži oceľových vrát pravej plavebnej komory.

Odovzdanie projektovej dokumentácie zohráva kľúčovú úlohu v procese modernizácie plavebných komôr Vodného diela Gabčíkovo. Spoločnosť Metrostav, generálny dodávateľ stavebných prác, na jej základe pristúpi k výberu dodávateľov stavebných materiálov a technológií.

Demontáže rýchlo napredujú

Na Vodnom diele Gabčíkovo aktuálne tiež končia s odstránením oceľových vrát pravej plavebnej komory a začali sa demontáže regulačných uzáverov na výtoku. Demontáže a búracie práce prebiehali v obmedzenom rozsahu už pred odovzdaním projektovej dokumentácie, tak aby sa realizačnej firme podarilo splniť termín dokončenia v roku 2022.

„Stavba je špecifická svojimi rozmermi. Tieto parametre a obmedzený prístup si vyžadujú premyslený postup pri demontáži, ako aj pri výrobe a montáži oceľových prvkov. Sme však milo prekvapení, že demontážne práce postupujú rýchlejšie, ako sme si mysleli,“ hovorí Radek Liška, projektový manažér Metrostav.

Okrem demontáže oceľových prvkov sa v septembri začne s búracími prácami armatúr muriva. Tento rok je v pláne aj injektáž podzákladia.
www.metrostav.cz

Pozrite sa, ako postupujú práce na demontáži oceľových vrát pravej plavebnej komory Vodného diela Gabčíkovo.

demontáž oceľových vrát pravej plavebnej komory Vodného diela Gabčíkovo 2

demontáž oceľových vrát pravej plavebnej komory Vodného diela Gabčíkovo 4

demontáž oceľových vrát pravej plavebnej komory Vodného diela Gabčíkovo 6

demontáž oceľových vrát pravej plavebnej komory Vodného diela Gabčíkovo 7

proces modernizácie plavebných komôr Vodného diela Gabčíkovo

proces modernizácie plavebných komôr Vodného diela Gabčíkovo 4

ZDROJ: PR článok spoločnosti Metrostav a.s.