Partneri sekcie:

511 farieb pre fasády Ceresit

image 90714 25 v1

Novinka v sortimente fasádnych zatepľovacích systémov stavebnej chémie Ceresit - inovované spektrum farieb Ceresit Colours of Nature Systém pre architektov – rozširuje doterajšiu ponuku 211 farieb o 300 nových odtieňov.

511 moderných a „trendy“ farieb je určených pre všetky minerálne, akrylátové, silikátové, silikónové, elastomérové a silikón-silikátové tenkovrstvové omietky Ceresit a akrylátové, silikónové, nano-silikónové a silikátové fasádne nátery Ceresit.

Výhody nového farebného spektra ocenia architekti, ktorým novinka výrazne uľahčí návrhy dizajnu fasád a odlíši ich voči konkurencii. Vzrastie aj význam miešacích centier Ceresit, ktoré sú už dnes významným nástrojom úspechu omietok a fasádnych farieb Ceresit na slovenskom trhu. Prevádzkovatelia miešacích centier aj ich zákazníci ocenia, že väčšina z farieb patrí do skupiny A, tj. do skupiny farieb s najnižšími nákladmi. Nový koncept prináša navyše veľké množstvo odtieňov v šedých farbách, ktoré sa stávajú viac a viac populárnymi.

Novinkou nie je len kvantitatívne rozšírenie počtu odtieňov. Nový štylistický nástroj totiž ponúka paletu, ktorá originálne delí farby na štyri farebné skupiny, šesť výrazných štýlov a deväť typov farieb. Cenné sú hlavne tipy a triky, ako pracovať so štýlmi a typmi farieb, ako ich kombinovať a vytvárať optimálny výsledok.

Každá z 511 farieb Colours of Nature je zaradená do jedného zo šiestich farebných štýlov. Na dosiahnutie farebného súladu je vhodné kombinovať farby v rovnakom farebnom štýle (s rovnakým symbolom), trochu odvážnejšia, avšak stále ladiaca je kombinácia dvoch rôznych štýlov. Na obrázku vľavo je v symboloch veľmi názorne vidieť, ktoré štýly sa dajú navzájom kombinovať - možná je napríklad kombinácia farby zo štýlu Urbanistický pôvab (označená šesťuholníkom) s farbou zo štýlu Zem tvarov (symbol trojuholníka). Aj laik si tak ľahko vie nájsť farby, ktoré budú spolu ladiť. Okrem výberu štýlu by sa tvorca fasády mal zamyslieť aj nad farebným typom (označený číslom) a nad tým, aký typ kontrastu zvoliť (či v sýtosti, či v podiele šedej alebo kombinovaný). Odporúčame kombinovať maximálne tri farebné typy.Každá z 511 farieb Colours of Nature je zaradená do jedného zo šiestich farebných štýlov. Na dosiahnutie farebného súladu je vhodné kombinovať farby v rovnakom farebnom štýle (s rovnakým symbolom), trochu odvážnejšia, avšak stále ladiaca je kombinácia dvoch rôznych štýlov.

Na obrázku vľavo je v symboloch veľmi názorne vidieť, ktoré štýly sa dajú navzájom kombinovať – možná je napríklad kombinácia farby zo štýlu Urbanistický pôvab (označená šesťuholníkom) s farbou zo štýlu Zem tvarov (symbol trojuholníka).

Aj laik si tak ľahko vie nájsť farby, ktoré budú spolu ladiť. Okrem výberu štýlu by sa tvorca fasády mal zamyslieť aj nad farebným typom (označený číslom) a nad tým, aký typ kontrastu zvoliť (či v sýtosti, či v podiele šedej alebo kombinovaný).

Odporúčame kombinovať maximálne tri farebné typy.

 

Možnosti sú dobre vidieť na riešení fasády budovy v štýle Kreatívne vlny. Hlavný návrh je kombináciou troch farebných typov (4, 1 a 3) jedného štýlu (Kreatívne vlny), rovnaký harmonický a pozitívny efekt je vidieť aj na alternatívnom návrhu číslo jedna, ktorý kombinuje dva štýly (Mestská krajina a Kreatívne vlny) a dva typy farieb (3 a 1).
Možnosti sú dobre vidieť na riešení fasády budovy v štýle Kreatívne vlny. Hlavný návrh je kombináciou troch farebných typov (4, 1 a 3) jedného štýlu (Kreatívne vlny), rovnaký harmonický a pozitívny efekt je vidieť aj na alternatívnom návrhu číslo jedna, ktorý kombinuje dva štýly (Mestská krajina a Kreatívne vlny) a dva typy farieb (3 a 1).

Viac informácií o novom farebnom koncepte Colours of Nature Systém pre Architektov nájdete na www.ceresit.sk.

KategórieFasáda, Nátery