Partner sekcie:
  • Stavmat
  • Vaillant
  • KM BETA

Na novú fasádu Hotela Hrabovo stačili šikovné ruky pracovníkov hotela

image 72820 25 v1

Hotel Hrabovo pozná asi každý, kto niekedy išiel lanovkou na Malinô Brdo. Na jeseň minulého roka sa však výrazne zmenila jeho fasáda a zásadný podiel na tom majú nové omietky a nátery Ceresit Visage, inšpirované prírodou. Dekory dreva a kameňa sa k hotelu naozaj hodia a laika prekvapí, že ich robili samotní údržbári hotela. Stačilo zaškolenie od pracovníkov spoločnosti Henkel Slovensko a nová fasáda k maximálnej spokojnosti majiteľa hotelu p. Filippa bola na svete.

Hrabovská dolina – Malinô Brdo sú jednoznačne najzaujímavejšou lokalitou v meste Ružomberok, kde medziročne prichádzajú tisícky domácich a zahraničných návštevníkov za účelom oddychu, športu, zábavy alebo trávenia dovolenky. Turistickému ruchu sa tu aj vďaka práci Občianskeho združenia „Združenie Hrabovská dolina“ Ružomberok darí. Zásluhu na tom má aj Hotel Hrabovo a jeho ubytovacie a reštauračné služby pre turistov a návštevníkov Hrabovskej doliny.

Ubytovať sa tu môžete v 2 – lôžkových až 3-lôžkových jednoducho, ale účelne zariadených izbách, ako aj izbách rodinného typu a v novo zrekonštruovaných apartmánoch. Izby majú balkóny s výhľadom na okolité hory a sú prístupné aj výťahom. Hoteloví hostia majú v dennom aj nočnom bare bezplatné WIFI pripojenie. Reštaurácia s kapacitou pre cca 100 hostí, svojou pompéznosťou, vysokým stropom a visiacimi lustrami umocňuje čaro, ktoré poskytuje výhľad cez veľkú presklenú stenu na okolitú prírodu. Vďaka starostlivosti majiteľa si hostia ani neuvedomia, že hotel slúži už svojmu účelu už viac ako 45 rokov – otvorený bol v júli 1969.

A nová fasáda s omietkami a nátermi Ceresit Visage dala hotelu úplne novú tvár. Výrobky Ceresit Visage sú totiž na pohľad i na dotyk porovnateľné s prírodnými materiálmi ako sú kameň a drevo (možný je aj vzhľad kovu, ktorý na hoteli využitý nebol). Produkty poskytujú mnoho výhod: na rozdiel od pravých materiálov sa dajú použiť na rôznych podkladoch, za každých podmienok a takmer bez obmedzenia. Navyše sa s nimi dobre pracuje a ako potvrdili aj údržbári hotela, po zaškolení to s nimi zvládne každý šikovný remeselník. Omietky tejto rady majú nízku hmotnosť a nepôsobia na konštrukciu budovy, sú navyše odolné proti poveternostným podmienkam, špine aj ohňu, nepriťahujú škodlivé červotoče a odolávajú aj napadnutiu mikroorganizmami, napr. riasami.

Dodávateľom sortimentu stavebnej chémie Ceresit bola spoločnosť Grenstave, s.r.o. z Ružomberka, ktorá prevádzkuje miešacie a fasádne centrum s materiálmi Ceresit a je popredným predajcom stavebných materiálov v regióne horného Liptova. Z materiálov Ceresit bol použitý základný náter Ceresit CT 16, na ktorý bola v prízemí po jeho zaschnutí nanesená dekoratívna tenkovrstvová omietka so štruktúrou granitu CT 710, upravená šablónou Somerset Stone s farebným odtieňom Zambia Green. Omietka sa nanášala ručnou metódou pomocou oceľového hladidla.

V podlaží nad prízemím je na náter Ceresit CT 16 nanesená minerálna tenkovrstvová omietka na vytvorenie štruktúry prírodného dreva Ceresit CT 720, upravená impregnačným náterom Ceresit CT 721. Pre docielenie požadovaného motívu dreva sa tieto dva výrobky Ceresit Visage kombinovali. Do minerálnej tenkovrstvej omietky Ceresit CT 720 sa otlačením silikónovej matrice vytvorila autentická kresba dreva, potom na nanášal impregnačný náter Ceresit CT 721 vo farbe dreva, vytvárajúci konečný odtieň. Majiteľ hotela Hrabovo p. Filip si vybral náter Ceresit CT 721 s odtieňom Canada walnut (orech).

Prehľad použitých materiálov Ceresit:

  • základný náter Ceresit CT 16
  • dekoratívna tenkovrstvová omietka so štruktúrou granitu CT 710, upravená šablónou Somerset Stone a odtieňom Zambia green
  • omietka Ceresit CT 720 a impregnačný náter Ceresit CT 721

www.ceretherm.sk

ZDROJ: PR článok Henkel Slovensko, spol s.r.o.

KategórieFasáda