Partneri sekcie:
  • STAVMATSTAVEBNINY
  • Vaillant
  • Peikko
  • Mapei

Luxusné bytové domy v Košiciach, ktoré splynuli s prírodou

image 100980 25 v1

Tam, kde niekedy stáli chátrajúce a nevzhľadné priemyselné budovy, je dnes jeden z najkrajších obytných komplexov na Slovensku. Spoločnosť Ruukki bola pri tom a priložila ruku k projektu Park Anička v Košiciach. Podarilo sa naprojektovať a zrealizovať lukratívny stavebný projekt pre život v nádhernom prostredí prírody.

Ruukki Slovakia spolupracovala s architektom Jaroslavom Králom a developerom – spoločnosťou MM Invest už od počiatočného návrhu fasády a výberu materiálov. Dôraz sa kládol na najvyššiu kvalitu prevedenia s maximálnou funkčnosťou, dizajnom a čo najmenšou potrebnou údržbou.

Pre Park Anička bola zvolená fasáda z veľkoformátových prevetrávaných hliníkových panelov, ktoré majú príťažlivý dizajn dreva. Vďaka odvetrávaniu v lete nedochádza k prehrievaniu fasády a v zime sa znižuje spotreba energie na vykurovanie. Hliníkové panely sú skombinované s kontaktným fasádnym systémom, čo vytvára zaujímavé estetické, ale aj stavebno-technické riešenie. Najväčšími výhodami sú vysoká kvalita, bezúdržbové vlastnosti povrchu a dlhá životnosť.

Obytný súbor Park Anička získal ocenenie Stavba roka 2017 od Vydavateľstva EUROSTAV za architektonické riešenie. Odborná porota ocenila napríklad:

• celkové riešenie areálu a začlenenie do prostredia,
• architektonické riešenie s citlivým výberom materiálov,
• vysokú úroveň remeselného spracovania.

Rekreačný areál Anička funguje už od 19. storočia ako vyhľadávané miesto na oddych pre všetkých Košičanov. Umiestnenie obytného parku práve do tejto lokality prináša jej obyvateľom nadštandardné bývanie uprostred prírody a zároveň v blízkosti centra Košíc.

Moderná, pritom však jemná architektúra perfektne dopĺňa prírodný kolorit krajiny. Vzhľad budov je inšpirovaný prístavom s ukotvenými loďami. Pre areál Aničky je vodný element charakteristický – tečie tadiaľ rieka Hornád, vyviera tu minerálny prameň a v blízkosti je obľúbené kúpalisko Ryba.

Spoločnosti Ruukki sa opäť podarilo prispieť ku kvalite, nadčasovosti a perfektnému architektonickému riešeniu Parku Anička. Navštívte webové stránky Ruukki a prečítajte si viac o službách a produktoch, ktoré spoločnosť ponúka. Ak vás zaujímajú práve fasádne systémy a materiál použitý aj pre Park Anička, nájdete ho na tomto odkaze.