1

Ako tak rýchlo vyrástla hala Optimum v Leviciach?

V Leviciach vyrástla nová stolno-tenisová hala, ktorej cieľom je odštartovať novú éru stolného tenisu a vychovávať špičkových športovcov. Montovaná hala bola postavená z unikátneho halového systému Lindab OptimumTM, ktorý Vám radi predstavíme v tomto článku.

Montovaná hala Lindab OptimumTM o pôdorysných rozmeroch 310 m2 je vytvorená z konštrukčného systému z pozinkovanej ocele, ktorý bol vyvinutý a navrhnutý za účelom zjednodušenia a urýchlenia montáže.

Základným prvkom tejto montovanej oceľovej haly je nosný rám z tenkostenných pozinkovaných C profilov s rozponom 12,5m, výškou pri odkvape 4,5m, ktorého jednotlivé prvky sú riadne zavetrené a spájané metrickými skrutkami.

obr1
Obr.1: Montáž primárnej a sekundárnej konštrukcie je jednoduchá a rýchla | Zdroj: Lindab

Práve 100% pozinkovaná oceľová konštrukcia zabraňuje vzniku korózie, čo zaručí dlhodobú funkčnosť a životnosť haly. Vzhľadom k tomu, že hala sa montuje priamo na mieste stavby, sú znížené nároky na manipulačnú techniku a zdvíhacie zariadenia. Výstavbu takejto haly hravo zvládnu štyria montážnici.

obr2
Obr.2: Vďaka precíznemu návrhu a 3D modelu haly, ktorý je súčasťou servisu spoločnosti Lindab a.s. je možné doladiť všetky detaily riešenia ešte pred samotnou realizáciou. | Zdroj: Lindab

Na opláštenie a zastrešenie stavby boli používajú sendvičové panely Lindab PIR D a PIR U hrúbky 120mm ukladané vertikálne. Na odvodnenie strechy bol použitý značkový farebný odkvapový systém Lindab Rainline v povrchovej úprave Elite, oplechovanie strechy, stien, všetkých otvorov okien, dverí a brán tvoria estetické klampiarske prvky.

Systém je možné rozšíriť o ďalšie prvky, ako napr. servisné rebríky alebo snehové zachytávače.

Samozrejmosťou dodávky a riešenia takejto haly je kompletný návrh konštrukcie vrátane statických výpočtov reakcií do základovej dosky,  kladačských výkresov zastrešenia a opláštenia konštrukcie.

obr3
Obr 3.: Priebeh montáže a jednotlivé etapy výstavby haly Lindab OptimumTM | Zdroj: Lindab

V prípade požiadaviek investora,  je možné halu vybaviť aj kompletným vzduchotechnickým systémom Lindab Safe, s vysokou triedou tesnosti a s krátkou dobou montáže.

Systém Lindab Safe zahŕňa kompletný sortiment kruhového potrubia, tvaroviek, tlmičov, T-kusov, ktorý sa stáva vďaka lokálnej výrobe na Slovensku teraz ešte viac dostupný.

obr4
Obr. 4 | Zdroj: Lindab
obr5
Obr. 5 | Zdroj: Lindab

Ak vás zaujal systém Lindab Optimum, neváhajte sa dozvedieť viac na: www.stavebnysystem.sk alebo www.lindab.sk

Zároveň chceme popriať Stolnotenisovému klubu Levice 2021 veľa úspechov a krásnych športových zážitkov v montovanej hale Lindab Optimum TM.

Zdroj: PR článok Lindab a.s.