rural elegant thermofibra i 76 x woodec turner oak matt ref 47 1580389559

5 dizajnov krídel + 50 farieb = harmónia okien a dverí na stavbe

Partneri sekcie:

Stavba s parametrami, ktoré vyhovujú legislatíve. Vkusná stavba s jednotným vzhľadom, harmonicky zapadá do okolitého prostredia a zároveň je vizuálne pôsobivá. Takýto elegantný minimalistický objekt možno dosiahnuť správnou kombináciou okien a dverí.

Profil Elegant disponuje vlastnosťami, ktoré zvyšujú kvalitu vnútorného prostredia i energetickú hospodárnosť budovy. Navyše prináša takmer neobmedzené možnosti.

Elegant sa dá použiť na výrobu okien do veľkosti až 2,5 metra, ale je tiež plne kompatibilný so zdvižno-posuvnými dverami a vchodovými dverami Deceuninck. S týmto profilovým systémom možno docieliť, aby mal objekt jedinečnú a ucelenú podobu.

1
V okennom profile Elegant je použitá technológia ThermoFibra, ktorá oceľovú výstuž krídla nahrádza dlhými sklenými vláknami. Tým sa podarilo zlepšiť tepelnoizolačné vlastnosti profilu. | Zdroj: Deceuninck

Výnimočné tepelnoizolačné vlastnosti profilu

Elegant je šesťkomorový PVC profil s najmenšou exteriérovou hranou – 9 mm. Jedinečný vzhľad bol vylepšený použitím technológie ThermoFibra, ktorá oceľovú výstuž krídla nahrádza dlhými sklenými vláknami. To umožňuje ešte viac znížiť exteriérovú hranu, a to na 7 mm. Nahradením oceľovej výstuže sklenými vláknami sa podarilo zlepšiť aj tepelnoizolačné vlastnosti profilu.

Kombináciou technológie ThermoFibra s tepelnými výstužami Forthex v ráme Elegant možno dosiahnuť výnimočne  nízky koeficient tepelnej priestupnosti rámom  Uf = 0,88 W/m2K. Systém tak spĺňa aj štandardy pre domy s takmer nulovou potrebou energie. Navyše možno profil recyklovať.

2
Elegant je profil vhodný pre modernú architektúru, ale aj pre domy v klasickom štýle. V rámci tohoto radu bolo vyvinutých 5 dizajnov krídel, ktoré možno kombinovať s tromi variantmi rámov. | Zdroj: Deceuninck

Okno pre každý štýl stavby

Súčasťou profilu je aj modulárny systém iCOR, ktorý umožňuje kombinovať rôzne stavebné hĺbky rámov s rôznymi typmi krídel. V rámci radu Elegant bolo vyvinutých celkom 5 dizajnov krídel. Tie možno kombinovať s tromi variantmi rámov v stavebných hĺbkach 76, 84 a 115 mm.

Pre modernú architektúru, ktorá sa vyznačuje minimalistickým a elegantným vzhľadom, je ideálne predsadené krídlo Elegant Abstract. Je celkom zarovnané s rámom a je skvelou alternatívou k hliníkovým oknám. Zaisťuje maximálnu tepelnú i zvukovú izoláciu, ochranu proti vlámaniu a umožňuje tiež zasklenie veľkých plôch.

Uplatnenie si tak nájde aj vo veľkomestách, kde je intenzita hluku vyššia ako v menších mestách. Stavbu možno zvýrazniť profilom v širokej palete až 50 farieb v lesklej alebo matnej povrchovej úprave. K dispozícii sú odtiene sivej, teplé tóny dreva, klasická biela i ďalšie farby podľa vkusu investora či architekta.

3
Kombináciou okien a dverí s rovnakým profilom možno vizuálne zjednotiť celkovú podobu stavby. | Zdroj: Deceuninck

Moderné vchodové dvere

Správnou kombináciou okien, balkónových, terasových či vchodových dverí možno zjednotiť vizuálnu podobu každej stavby. Vchodové dvere by mali mať reprezentatívny dizajn, ale musia byť aj kvalitné a bezpečné.

Profilový systém Elegant spĺňa všetky tieto požiadavky. Vstupné dvere sa vyrábajú v dvoch prevedeniach – so štandardnou oceľovou výstužou alebo s využitím technológie ThermoFibra. Nový systém vchodových dverí Elegant ThermoFibra Infinity 76 X je jediným systémom s integrovanou technológiou dlhých sklených vlákien bez oceľovej výstuže.

4
Nový systém vchodových dverí Elegant ThermoFibra Infinity 76 X s integrovanou technológiou dlhých sklených vlákien má štíhly dizajn a možno v nich použiť výplň až do hrúbky 67 mm. | Zdroj: Deceuninck

Dvere majú štíhly dizajn a moderný vzhľad, možno v nich použiť výplň až do hrúbky 67 mm. V porovnaní s vchodovými dverami Elegant s oceľovou výstužou je ich hmotnosť nižšia až o 39 %. Vynechanie výstužnej komory umožňuje zlepšenie tuhosti profilu a stability.

Pre vchodové a balkónové dvere je dostupný prah s výškou priechodu s minimálnou výškou 20 mm pre plynulý vstup do domu vhodný pre novostavby, ale aj renovačné projekty.

Viac sa dočítate na www.elegant.deceuninck.com/sk/

Zdroj: PR článok Deceuninck, spol. s r.o.