Galéria(3)

Red Dot Design Award 2021 pre svetlíky: Jednoduchšia inštalácia a maximum svetla

Teraz je k dispozícii ideálny svetlík pre každý projekt s plochou strechou.

Spoločnosť VELUX rozširuje svoje portfólio výrobkov do plochých striech o dizajnové svetlíky s plochým a zaobleným sklom, ktoré ponúkajú ideálne riešenie pre obytné budovy. Vďaka elegantnému a minimalistickému dizajnu, ktorý získal ocenenie Red Dot Design Award 2021, ponúkajú svetlíky VELUX novej generácie maximálny prísun denného svetla a jedinečný výhľad: majitelia domov vidia len sklo a oblohu.

Vďaka tejto novinke  ponúka portfólio VELUX riešenie pre každú plochú strechu: svetlíky s kupolou bez izolačného zasklenia pre nevykurované budovy, svetlíky s kupolou a izolačným zasklením pre obytné budovy a svetlíky s plochým a zaobleným sklom pre milovníkov moderného dizajnu.

Zdroj: VELUX

Jednou z najväčších výhod novej generácie svetlíkov VELUX je, že vďaka väčšej presklenej ploche a jedinečnej konštrukcii prinesie do interiéru až o 52 % viac denného svetla v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Nový dizajn je tak bezchybný, že variant s plochým sklom a odvetrávaním získal ocenenie Red Dot Design Awards v kategórii Produktový dizajn.

Produkty sú dostupné v siedmich rôznych veľkostiach – od 60×60 cm do 120×120 cm, VELUX však ešte v tomto roku doplní  svoje portfólio aj o produkty 150×100 cm, 150×150 cm a 200×100 cm. Nové svetlíky sú určené do striech so sklonom od 0° až 15°.

Ocenia ich aj montážne firmy, pretože sa inštalujú jednoducho – vďaka predvŕtaným otvorom a integrovaným zasúvacím maticiam pre jednoduchú montáž pomocou žeriavu. Navyše zaisťujú vynikajúcu zvukovú izoláciu – až 42 dB – od vonkajšieho hluku. Izolačné dvojsklá a trojsklá s vnútorným vrstveným sklom zvyšujú energetickú účinnosť.

Mimoriadne nízka hodnota U dosahuje v prípade dvojskla 0,65 W/m²K u zaobleného skla a 0,75 W/m²K u plochého skla, resp. 0,55 W/m²K a 0,60 W /m²K v prípade trojskla. Tieto parametre sú zárukou vynikajúcej tepelnej izolácie a znižujú potrebu energie vynaloženej na vykurovanie.

Zdroj: VELUX

Každý z nových svetlíkov VELUX si možno vybrať v neotváravom, elektrickom, alebo od septembra aj v solárnom variante. Všetky sú kompatibilné s rozsiahlym výberom príslušenstva na zlepšenie vnútorného komfortu, vrátane diskrétne umiestnených vonkajších markíz proti prehrievaniu alebo zatemňujúcich roliet.

V ponuke riešení VELUX do plochých striech si zákazníci môžu vybrať tiež svetlíky s kupolou, ktoré poskytujú rozptýlené denné svetlo, optimálne súkromie a kvalitnú zvukovú izoláciu. Vyznačujú sa nízkou potrebou údržby a sú ideálnou voľbou pre nevykurované priemyselné budovy, ako sú sklady, garáže alebo menšie výrobné haly. Možnosťou pre obytné budovy sú svetlíky s kupolou a zasklením. Skladajú sa z kupole a základne s nízkoenergetickým dvojsklom a kvalitnou izoláciou.

Viac informácií o svetlíkoch VELUX novej generácie vrátane špecifikácií nájdete na www.velux.sk/svetliky-novej-generacie.

* Priepustnosť denného svetla v porovnaní so svetlíkmi CVP/CFP 6060.

Zdroj: PR článok VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.