SAPI Energy Conference 2023

Slovenská zelená energetika by nebola tým, čím je, bez tradičnej výročnej konferencie SAPI Energy Conference. Organizátori chcú nadviazať na úspech nového formátu z predchádzajúceho roku, a tak bude v poradí už 13. ročník podujatia opäť rozdelený do dvoch dní, čím sa znova zaradí medzi najväčšie podujatia svojho druhu v strednej Európe.

Nad podujatím opäť prevzala záštitu prezidentka Slovenskej republiky pani Zuzana Čaputová a úvodnú reč prednesieCatharinaSikow-Magny z Generálneho riaditeľstva Európskej komisie pre energetiku. Atraktivitu konferenciezvyšuje aj silná účasť ďalších zahraničných rečníkov, akými sú napríklad Michaela Holl z think tanku Agora Energiewende, NaomiChevillard z asociácie SolarPowerEurope alebo Linda Zeilina z ISFC.

Zoznam spíkrov sľubuje Slovenská asociácia fotovotlického priemyslu a OZE postupne aktualizovať, pričom organizátori zdôrazňujú, že sa účastníci môžu tešiť na naozaj zvučné menástredoeurópskej energetiky.

Konferencia zaujme aj tematicky a prinesie odborné pohľady na aktuálne témy. Organizátori garantujú dva dni plné noviniek a otvorených diskusií o využívaní obnoviteľných zdrojov a smere ich ďalšieho rozvoja.

Hovoriť sa bude o novej podobe európskeho trhu s elektrinou, technologických inováciách vo fotovoltike a batériách, využití OZE v sektore teplárenstva, spôsoboch financovania zelených projektov, či o energetických komunitách. To všetko bude sprevádzané bohatým kultúrnym a spoločenským programom, ktorý poskytne množstvo priestoru na ďalšie spoznávanie sa a networking účastníkov.

SAPI Energy Conference sa uskutoční v dňoch 4. a 5. októbra 2023 v Hoteli Senec****. Registrovať sa môžete na stránkach podujatia. Počet návštevníkov je limitovaný kapacitami sály.