Salón drevostavieb 2019

Event Details

V poradí 14. ročník česko-slovenskej nesúťažnej prehliadky moderných drevostavieb –  38 inšpiratívnych realizovaných moderných stavieb z dreva od architektov z Česka, Slovenska, Poľska a Rakúska.

Sprievodný odborný prednáškový program k slovenskej premiére Salónu sa uskutoční 6. 3. 2019 od 15:00 v Rakúskom kultúrnom fóre.

Na akcii, ktorá sa koná pod záštitou SKA a je súčasťou SVA SKA, vystúpia s prednáškami a prezentáciami realizovaných drevostavieb architekti zo štyroch stredoeurópskych krajín – Gerhard Haumer a ateliér Josep (AT), Bartolomiej Boratyn, B2 Architekci (PL), Martin Habina, Ateliér Habina (CZ), Pavel Horák , Prodesi/Domesi (CZ), Daniel Kubiš, KubisArchitekti (SK) a Jaroslav Pavle, LePhart (SK).

Protagonisti výstavno-publikačného projektu Salón drevostavieb – architekti Pavel Horák (Prodesi/Domesi, Praha) a Ľubica Fábri (ARCHA, Bratislava) vystúpia s prednáškami o moderných viacpodlažných a verejných drevostavbách aj na pôde Fakulty architektúry STU v Bratislave – dňa 7. 3. 2019 o 14:00 (respírium ÚIV, 4. poschodie, vstup voľný, bez registrácie).

Viac v článku Salón drevostavieb 2019 – slovenská premiéra aktuálnej výstavy v Bratislave